0 vércsoportú életmód vàltàsa


0 vércsoportú életmód vàltàsa

Kedves Làszló! Csalàdomban halmozottan előforduló betegségek: daganat, szívinkfarktus, trombózis. Kisgyermekes anyukakènt szeretnèm a tanàcsát kèrni, hogy milyen lenne a helyes táplálkozàsom, milyen étrend-kiegészítőket kellene szednem. Fél éve a patikasót hasznàlom, és tiszta vizet iszom. Köszönettel vàrom vàlaszàt: Viktória


Válasz


Kedves Viktória!

Az életmódváltást már el is kezdte azzal, hogy tiszta NaCl-t, azaz tiszta sót (www.tisztaso.hu, www.vitaminstation.hu-ról beszerezhető) használ. A tiszta víz remélem desztilláltvíz és ezzel készíti összes italát és ételét is a családnak. A családjában halmozottan előforduló betegségek is nagyrészt a tiszta víz és tiszta só hiánya miatt alakultak ki, de nagy probléma mindnütt még az is, hogy nem veszik komolyan sokan az elektromosság és az elektromágneses rezgések és frekvenciák ( mikró, mobil, okostelefon, wifi, laptop, notebook, I"pad, stb) ártó hatásait. Ezzhel kapcsolatban is vannak már védő eszközök a www.vitaminstation,.hu oldalon, valamint a megelőzéssel kapcsolatos tennivalók a www.foldelnijo.hu oldalakon.

A fentiek mellett hasonlóan fontos, hogy jó üzemanyagot tankoljunk magunkba, mivel számunkra az üzemanyag a táplálék! A tápláléknak 50-60 %-ban nyersnek és hőkezeletlennek kell lennie és helyes ételtársítással, helyes étkezési sorrendben kell azokat fogyasztani. Ezzel kapcsolatban a www.mazdaznan.hu oldalon lehet információkat találni.

Amikor ezzel már tisztában van, akkor még mindíg van mit javítani az étkezésen, mert annyi és olyan környezeti ártalom vesz körül bennünket, melyet nem érzékelünk, de jelen van és gyengíti az immunrendszerünket (radioaktív sugárzás, szatellit- és digitális sugárzások, elektomágneses sugárzások, stb), melyet erősíteni kell vitamins és ásványi anyag készítményekkel, melyek legkiválóbbjait megtalálja a www.vitaminstation.hu oldalakon. Ezekből a legfontosabb, a ProbFlora rendszeres fogyasztása, étkezés előtt (felnőtteknek napi 1x2, gyermekeknek napi  1x1), mert ez önmagában 70 %-al erősíti az immunrendszert. Jómagam 34 éve szedem folyamatosan, minden nap reggeli előtt, a pro- és prebiotikumokat tartalmazó készítményeket.

A C-vitamin és B-vitaminok vízben oldódó vitaminok, melyeket napi szinten kell fogyasztani a napi tevékenységünknek megfelelő dózisban. Erről többet olvashat a másoknak adott válaszaimban. Algát és szelént azért kell Magyarországon mindenkinek szedni, mert sem jód, sem szelén nincs a magyar talajban és a magyar táplálékokban. A többi elemet és vitamint be lehet vinni az Every One készítménnyel, de ősszel, télen és tavasz elején még szükséges a D3 vitamin, és egész évben az Omega-3 szedése, az E-vitaminnal együtt, mert ezek felelősek az idegrendszerünk jó működéséért. Ha elmúlt valaki 30 éves, akkor már Q10-et is javasolt szednie az életkorának megfelelő dózisban. A harminc éveseknek napi 40 mg-ot, a 40 éveseknek napi 50 mg-ot, az 50-től 60 évesekig a napi 60 mg-os és így tovább minden évtizedünkben. Ezáltal a szívünk mindíg úgy működik, mint ha maradtunk volna 25-30 évesek.

A vércsoport szerinti táplálkozással tovább tudjuk erősíteni az immunrendszerünket, főleg ha azt úgy tesszük, hogy nem eszünk tömegnövelőkkel, hozamfokozókkal és gyógyszerekkel teletömött állatok húsét és tejét, tejtermékét, még akkor sem, ha azokat a vércsoportunk szerint ehetnénk. A nagyüzemileg tartott baromfik (csirke, kacsa, liba, pulyka, stb) mindegyike az elektroszmogtól leukémiás lesz és ilyen beteg állapotban értékesítik táplálékként!!!! Az állatok 80-90 %-ának húsában  kimutatható annak  a gyomirtószernek a maradványa, amellyel Brazíliában a génmódosított takarmánynövényeket gyomirtózzák!! Ez a vegyszer a magyar húsevő emberek 60 %-ának  vérében is kimutatható már! A húsokban lévő hullabomlási termékeket és a tartósításra használt vegyszerek garmadáját már nem is említem. Jómagam ezért lettem vegetáriánus, immár 27. éve, de 17. éve a vércsoportomnak ( 0-ás) megfelelően vagyok vegetáriánus is! A 0-ás vércsoport nem húsevő vércsoport, hanem fehérje-evő vércsoport. A szükséges fehérjéket be lehet vinni tönköly-, pur-pur- és alakor búzákkal, s ezek szeitánjaival (fehérje dúsítmányaik), barna-, vörös- és fekete rizzsel, szójával, tofuval, hüvelyesekkel, valamint gabona keverékekkel (köles-hajdina-quinoa, stb).

Végezetül:

FÕBB SZABÁLYOK A

„0”

VÉRCSOPORTÚ ÉTRENDHEZ

 

1. Először mindig folyadékkal kezdjük a táplálkozást (ivóvíz, tea, kávé, bor, rostos ivólé,…. stb.), lehetőleg az étkezés előtt 20-30 perccel. A folyadékot is jól meg kell forgatni a szájban. A folyadék után könnyen emészthető ételeket együnk- ilyenkor 5-10 perccel is fogyaszthatunk folyadékot evés előtt- (gyümölcs, leves, szénhidrát), majd a nehezebben emészthetőket (olajok, vaj, zöldségek, állati eredetű ételek).

Az elfogyasztás előtt gondoljunk szeretettel azokra, akiknek köze volt ahhoz, hogy az étel elénk került. Köszönjük meg nekik gondolatban is ezt, (a magot elvető, learató, szállító, eladó, ételkészítő, tálaló,… stb.) s a két tenyerünket, eközben a fölé tartva egyben energeti­záljuk is be az ételt, gondolatban azt is, amelyik még nincs feltálalva, hanem pl. a fazékban (lábosban) még a tűzhelyen van. Ezzel az energetizálással megtisztítjuk a káros hatású földsugárzásoktól, mesterséges és egyéb sugárzásoktól az ételt. Ezt akár egy almával is meg lehet tenni.  Sokan keserűséggel telítik (negatív gondolatokkal) az élelmiszereket, mire elénk kerülnek. Ezeket a negatív „odokat” is kitisztíthatjuk az ételből, ha a leírt módon fölétesszük a kezünket. Bármennyire is hihetetlen, de ezek tények.

 

2. Az italunk, a teánk, a kávénk, a főzelékünk a leveseink… stb. lehetőleg desztillált- vízből, vagy ro.vízből készüljön el (derítsük fel, hogy hol lehet a tartózkodási helyünk közelében ro-vizet vásárolni, ha nincs ro.víztisztítónk). Lehet még használni a kereskedelemben már kapható főző desztillált vizet is. Jó a patikai desztillált víz és a patikai deminarizált víz is. Minél tisztább az alapvíz, annál ízletesebb, zamatosabb lesz a levesünk, italunk, vagy az élvezeti-, illetve gyógyteánk. A fordított ( reverz - ro-) ozmózisos eljárással szűrt és tisztított víz csak akkor megfelelő, ha nincs vissza ásványi anyagozva! Legvégső esetben jó még a szűrt és tisztított, majd forralással fertőtlenített esővíz is! Klóros vizet ne vigyünk be a szervezetbe, hólyag-, vastagbél-, vese- és végbélproblémákat (rákot) is okozhat! Egyéb vizeink túl szennyezettek, amelyek óriási terhet jelentenek a méregtelenítő rendszereinknek.

 

3. A legtöbb só a megengedettnél több szennyezőanyagot tartalmaz!!! Főleg káliumot vagy csomósodásgátlóként kálium-ferro-cianidot!! Ezekkel a sókkal nem szabad élelmiszereket készíteni! Csak tiszta NaCl-t szabad főzésre, étkezésre, tartósításra használni. Ilyen tiszta só, a rabbipecsétes kóser só, a patikai NaCl, melyet gyógyításra és gyógyszerek készítésére is felhasználnak, vagy az ezzel a sóval megegyező tisztaságú só, a www.tisztaso.hu oldalról megrendelhető NaCl. Ne féljünk sózni a tiszta NaCl-el, mert azzal nem ártunk magunknak, csak azzal, ha nem sózunk, vagy nem tiszta NaCl-al sózunk!!!!!!! A www.tisztaso.hu oldalról megrendelhető tiszta NaCl-t mát több biobolt is árusítja (Herba Ház, Medi Line Üzletház), de megrendelhető a www.vitaminstation.hu oldalról is.

 

4. Mivel a „0”-s nem ehet búzát, kukoricát és semmit ami ezekből készült, ezért célszerű a reformboltokban vagy a nagyobb bevásárlóközpontokban (CBA, Tesco, Lidl, Auchan, Kaiser’ s, Julius Meinl, Skála, DM…stb.) barnarizst, barnarizs lisztet, egészszemű rozsot, rozslisztet, tönkölybúzát, tönkölybúzalisztet, tönkönybúza tésztákat, amarantos tésztát, hajdinát, hajdinalisztet, kölest, köleslisztet, pur-pur búzát,  rozspelyhet, zabpelyhet, vadrizst venni (malomipari szakboltok is árusítják).

Ezekből lehet tésztát, nokedlit, csipetkét, palacsintát, péksüteményt, süteményt, goffrit…. stb. készíteni, főképpen ezen gabonafélék teljesőrlésű változataiból, de lehet keverni is ezeket, csak búza, búzaszármazék ne legyen benne. Célszerű venni egy kenyérsütő gépet és nagyon finom pur-pur búza,  rozs-tönkölybúza-,  rizs-, rozs-, köleskenyeret és süteményt is lehet vele készíteni. Tiszta rozs és tönkölybúza kenyeret a Piszkei Pékség is gyárt. Termékeiket sok helyen meglehet vásárolni (reform boltok, Kaiser’ -sek, …stb.). Lehet készen kapni amarantos és tönkölybuza tésztákat (kis - és nagykocka, metéltek). A tésztákat ro.-, vagy desztvízben főzzük ki, s a kifőtt tészták levét fel kell használni levesekhez, főzelékekhez, gyümölcsléhez. Ne dobjuk ki, mert nagyon értékes anyagok vannak benne. A barnarizst, a kölest, a hajdinát, a zab- és rozspelyhet, önállóan is fel lehet használni levesbetétnek, köretnek, kásának, ….. stb. A bio változatú gabonafélék (Galgafarm, Biokultúra Egyesület, Biopont, Ökoszerviz, …stb.) árban egy kicsit drágábbak, de sokkal egészségesebbek. Egy felnőtt személyre, egy étkezésre összesen 12,5 dkg gabonafélét (kása, kenyér, tészta,….stb.) kell számítani.

 

5. A fehérrépa- és nádcukor = fehér halál. Ugyanilyen rosszak a mesterséges édesítőszerek is!! Tehát nem szabad semmihez használni! A méz a legjobb édesítőszer, de jó a xilit, a nyírfacukor, a szőlőcukor,  a stevia,  a melasz és a szárított cukorrépa reszelék pora, a szárított, őrölt sztívia-levél pora. Ha lehet, a családban mindenki kerülje a fehér ipari cukrokat, mert ezek a csontritkulás felelősei. A „0”-sok a mézek közül főképpen a vegyes virágmézet használják. Önálló édességként a legfinomabb a virágporos méz.

 

6. Az olajok közül  az olívaolaj, a szójaolaj és a bio szójaolaj mindenkinek jó, de jó a „0”-soknak a szőlőmag olaj, kendermag olaj,  a tökmagolaj, dióbél olaj, máriatövismag olaj,  sőt a szezámmag olaj is. Az olajokat hidegen sajtolt változatban kell használni . Állati zsiradékként csak a ghí használható. A margarinokat kerüljük, még a bio margarinokat is, mert a hidrogénezett növényi olajok sok problémát okoznak (hasnyálmirigy, epe, erek, …..stb.). Ugyanígy ártanak a kókusz- és pálma olajok zsírok is. Sütésre oliva és szőlőmag olajokat használjunk!!!

Az olajokat kis tálcára öntve abból tunkoljunk, de rá lehet tenni kenyérre, a zsemlére, a kiflire is. Lehet ízesítésre, petrezselyemmag olajat, paprikamag olajat, kapormag olajat, stb... is használni.

A kiszedett ételekre (egy tányér) mindig tegyünk egy- három evőkanál hidegen sajtolt olajat (leves = egy kanál, főzelék, kása, tészta, saláta = 2-3 kanál). A növényi olajok nem hizlalnak, bátran és bőven fogyaszthatjuk hidegen sajtolt változatban. Nagyon jók a májnak, az ereknek, a szívnek, az izmoknak, az izületeknek… stb., és energiát adnak. Bőrápolásra is kitűnőek. Mazsolás zabpelyhekre és egyéb édes kásákra is kell tenni 2-3 három evőkanállal. 

 

7. Szója virsliből, szója párizsiból, mint minden szójatermékből pörköltet is lehet készíteni, de panírozni is lehet őket. Nagyon finom pörkölt készül a zöldborsóból, a zöldbabból, a paszternákból, patisszonból, cukkiniből, tökből, brokkoliból,stb. A texturált szójaszeleteket vegetás vízben kifőzve (ezt a vizet ki kell önteni) vadas mártással, kölessel, barnarizzsel, stb. is lehet fogyasztani, nagyon finom. A Galgafarm a Tecsitó és a Bólyi szójatermékeket keressük, mert azok még nem génmanipuláltak. Nagyon finom a szójatej, és a rizstej, de lehet más gabonákból is gabonatejet készíteni. Kedvencem a zabtej és a hajdinatej. Szójatúróból (tofu) lehet, rántott tofuszeletet, hamis körözöttet, hagymáspástétomot, hamis túrógombócot, hamis túrós palacsintát, ……stb. csinálni. A szójafasírt is nagyon finom és sokoldalúan fel lehet használni. A szójás dolgokat a magas kálium tartalmuk miatt jobban meg kell sózni tiszta sóval!

 

8. Semmilyen állati tej nem jó a „0” vércsoportúaknak helyette szója-, vagy rizstejet igyanak, ezen kívül lehet zabtejet, hajdinatejet és rozstejet is készíteni.

Tehéntejtermékek közül a feta-, farmer-, sali-, mozarella-, scamorza sajtokat (frissen gyúrt sajtok) ehetik. Nagyon jó a kecskesajt, juhsajt, kecsketúró, juhtúró bátran fogyasztható.

 

9. Az ízesítők közül az ecetet ne használjuk, helyette citromlevet, ami sokkal finomabb és egészségesebb is. A bors helyett borsika füvet (csombor) használjunk. A kovászolt termékek (brokkoli kelkáposzta) ehetőek. Használni kell sok pirospaprikát, erőspaprikát, tormát, gyömbért, fokhagymát, tamarit, lestyánt, köményt, őrölt köményt,  majorannát, curryt, algákat, kurkumát (sáfrányt), petrezselymet, zellert, kaprot, bazsalikomot, snidlinget, lilahagymát, oregánót, medvehagymát, stb.…

 

10. A burgonya tiltott, de az édesburgonya és a csicsóka nem. Ezeket ugyanúgy lehet használni, mint a burgonyát (leves, köret, vagy pl.: sztrapacska). A csicsóka nyersen a legjobb szer a cukorbetegség gyógyításához. Az újburgonyát (amikor a víz alatt kézzel ledörzsölhető a héja) lehet bárminek használni. Célszerű belőle télire lefagyasztani. Az öreg burgonya a sütőben, a héjában sütve elveszti ártó lektinjeit és így már fogyasztható. Lehet belőle krumplistésztát, pogácsát, krokettet, stb. készíteni.

 

11. Az étkezések között ne fogyasszunk édességet helyette mindig, legyen nálunk mazsola, datolya, aszalt gyümölcs, natúr tökmaggal, natúr kendermaggal, dióval, mandulával, és ezeket fogyasszuk, mert ezek elveszik az éhségérzetet. A jótékony és semleges gyógyteák közül napközben, vagy az étkezések előtt is lehet inni. Igyunk sok gyógyteát akár víz helyett is! A zöld tea különösen ajánlott. Teákat csak desztvízzel készítsünk!

 

12. Be kell szerezni egy - két üveg „ALIA”-t (Tel: 06-28-445-739 Faktor Bt.) Ez egy félliteres üvegben lévő energia akkumulátor és ez köré kell szorosan, 18-24 óráig az elfogyasztás előtti folyadékot, élelmiszereket. Fantasztikus gyógyító és erősítő energiát ad az élelmiszereknek, folyadékoknak és az azokat elfogyasztóknak is.

 

13. A gyümölcsszezonban a szezonális gyümölcsöket (dinnyék, szilva, szőlő, sárga-, őszibarack, stb.) kell a déli gyümölcsök vagy az aszalt gyümölcsök helyett fogyasztani. Télen az alma citromlével, grapefruit lével, körtelével stb. ízesíthető turmix esetén.

 

14. A főzelékeket nem tejtermékekkel (maximum szója-vagy rizstej) hanem mindig különböző: rozs, rizs, hajdina, köles, tönkölybúza, gabona lisztjével kell behabarni vagy berántani.

A kelkáposzta főzeléket magában csináljuk ne krumplival (kivéve a zsenge újkrumplit). A kiszedett főzelékekbe is lehet nyers, reszelt vagy aprított zöldségeket tenni (reszelt zeller, reszelt sárgarépa, reszelt petrezselyemgyökér, reszelt cékla, reszelt karalábé stb.) (vágott: petrezselyemzöld, csalán, zellerzöld, gyermekláncfűlevél, parlagfű,  snidling, újhagyma, póréhagyma, lilahagyma, zúzott fokhagyma stb.).

 

15. Minden kiszedett ételt lehet még ízesíteni, (sőt ajánlott) erjedésgátló fűszerekkel, kurkumával (sáfrány), majorannával, curryvel, őrölt pirospaprikával, bazsalikommal, őrölt köménnyel, őrölt gyömbérrel, tormával, borsikafűvel, csípős paprikával, mindig olyannal, ami harmonizál az étel ízével és ez jó a „0” vércsoportúaknak. Egyszerre 3-4 fűszerből többet ne használjunk fel. (pl.: fokhagyma, őrölt paprika, petrezselyemzöld, sáfrány vagy snidling, curry, zellerzöld.)

 

16. Együnk minél több ételt nyersen, hőkezeletlenül. Pl.: tésztára a diót, a fa mogyorót, a mandulát, szezámmagot, kendermagot, lenmagot, tökmagot megdarálva a kiszedés után tegyük rá, hogy ne károsítsa a hő a beltartalmi értékeiket. A nyers, reszelt zöldségeket is a kiszedett kásába, főzelékbe, levesbe tegyük, jó bőségesen, kb. fele-fele arányban (pl. tökfőzelékbe tehetünk vele megegyező mennyiségű nyers, gyalult tököt, kaporral, petrezselyemzölddel és 3-4 evőkanál olajjal). Például zöldséges tésztánál a kifőtt tönkölytésztára (kására) teszünk 3-4 evőkanál hidegen sajtolt, kevés erjedésgátló fűszert és a tésztával megegyező mennyiség nyers, reszelt zöldséget.

 

17. A rántott dolgok (tök, brokkoli, zellerszelet, pattiszon, cukkini, texturált szójaszelet stb.) panírozásához, a bundáskenyerek készítéséhez csak tojásfehérjét használjunk fel frissen és az ilyenkor keletkezett nyers sárgáját mézzel, citrommal, pí-vízzel turmixolva étkezés előtt 10-15 perccel fogyasszuk el, mert kiváló és egészséges energiaital, főleg ha bio - tojásból készítjük. Így nem növeli a koleszterinszintet, sőt a benne lévő lecitin nagyon jó hatású az érrendszerre és a májra. Bármilyen lisztet felhasználhatunk a panírozásra, ami jó a vércsoportnak (jótékony vagy semleges). Ha prézlit akarunk készíteni, azt szárított rozs- és tönkölykenyérből csináljuk.

 

18. Minden kását - kivéve, amit édességként fogunk elfogyasztani (pl.: gyümölcsös, mazsolás, diós, stb.) -olajon párolt jó sok hagymával (egy személyre számítva 1-2 fej hagyma) és piros paprikával kell elkészíteni. Lehet bele tenni szárított zöldséget (Biopont, Galgafarm), vegamix szárított zöldségport, a petrezselyem, a zeller szárát aprítva, de jó a karalábé levele és levélszára is vagy a retek levelének szára vagy a disznóparéj vastagokra aprított szára, de lehet csalánszár, csalánlevél, parlagfű. A reteklevél, csalánlevél, répalevél, spenót, sóska, zsenge szőlőlevél, stb. a petrezselyemhez hasonlóan felaprítva nagyon finom levesekbe, főzelékekbe, tésztákra, kásákra.

 

19. Sütésre, főzésre, melegítésre mikrohullámú sütőt ne használjunk (adjuk be a bizományiba, ha van otthon), szabaduljunk meg tőle. A mikrohullám genetikailag módosítja az ételeket, és aki ilyent eszik, maga is degenerálódik, de a mikrohullám is károsítja, mert a bekapcsolt mikrótól 20 m-re is mérhető az ártó hatása!!!! Ugyanígy ártanak az indukciós tűzhelyek is!!!!

Ha lehet gázon vagy más lánggal melegítő tűzhelyen (petróleumfőző, hagyományos sparhelt) és ne villanytűzhelyen, mert az elektromagnetikus sugárzást ad az ételnek. Ha már így főzünk 10-15 percet, pihentessük az ételt a villanytűzhelyről való levétel után és föléje tartott kézzel, tisztítsuk meg a káros hatásoktól. Főzésre, sütésre, párolásra használjunk korszerű edényeket, (AMC, Zepter, titánbevonatú edény, pyrex, seguquick, mázolatlan vagy, mázolt agyagedényt, zománcozott öntöttvas edényt, sav és hőálló acélból készült edényt). Ne használjunk alumínium, réz-, kerámiabevonatú- és teflon bevonatú edényeket!

 

20. Palacsintát lehet készíteni hidegen sajtolt olaj és tisztavíz hozzáadásával (pl.: szódavíz ro-vízből), tojás és tejtermékek nélkül is. A palacsintatésztát a goffrisütőben is ki lehet sütni. Palacsinta alapanyagnak legjobb a tönkölybúza, pur-pur búza vagy a hajdinaliszt vagy ezek keveréke. Ha mégis használunk tojást, akkor az bio legyen és csak a fehérjét használjuk fel, a sárgájából pedig csináljunk nyersen energiaitalt (méz, citromlé, ro-víz).

 

21. Amikor az étel fölé tesszük a kezünket elfogyasztás előtt, az 1-es pontban leírtak mellett áldást is kérjünk az ételünkre. Köszönjük meg a növénynek, hogy feláldozta magát értünk. Köszönjük meg a Napnak, a Földnek és a Holdnak a segítségét, munkáját, mivel energiáik benne vannak az ételünkben is, s számunkra mindegyikük meghatározó tényezőjű Kozmikus Élőlény, Kozmikus Intelligencia! Majd végül mondjuk magunkban vagy hangosan, főleg ha többen eszünk együtt, hogy: Jó étvágyat! És Áldásos Étkezést!

 

22. Ha ősszel tudunk beszerezni vagy van mustunk, tegyünk el frissen a mélyhűtőbe műanyag , de nem pet flakonokban 10-20-30-40-50 litert (attól függően, mennyi helyet szánunk neki a hűtőládában). Télen kiváló vitaminforrás a tartósítószer-mentes, hőkezeletlen, az előző nap a mélyhűtőből kivett must. Ha nincs must, megteszi a valódi bor is, ha naponta 1-1 dl-t elfogyasztunk, amikor nem vezetünk. Gyermekeknek sem árt 2-3 centiliter/nap.

 

23. Naponta erősítsük immunrendszerünket a vércsoportnak megfelelő főleg jótékony vagy semleges gyógyteákkal. Mindig evés előtt igyunk 20-30 perccel vagy fogyaszthatjuk az étkezések közötti időszakokban folyadékpótlásra is. Május végén szedjünk ép, zöld diófaleveleket és zölden szárítsuk meg a napon. Kiváló vírus-, baktérium-, és gombaölő hatású egész évben, külsőleg és belsőleg is. Júniusban szedjünk parlagfüvet hasonló célból.

 

24. A nyers zöldségsalátákat lehetőleg frissen fogyasszuk. Együnk sok céklát reszelve, tormával, citromlével (mustárral), őrölt köménymaggal ízesítve. Minden zöldsalátára bőven (3-4 evőkanál) tegyünk hidegen sajtolt olajat, olajokat. Télen kiváló salátának a kelkáposzta levele aprítva, fokhagymával, őrölt köménymaggal. Nagyon finom a cékla-cukorrépa vegyes saláta is. Paszternákból is finom nyerssalátákat lehet készítni. Olajos, nyers salátákat önmagában is ehetünk kenyérrel, pirítóssal, tésztával. A hagymákat és a tormát szinten minden salátába tegyünk bőségesen, mert kiváló immunrendszer-erősítők, vírus-, baktérium- és gombaölők, s jó tisztító, méregtelenítő hatásúak is.

 

25. Rendszeresen fogyasszunk virágport, propoliszt, méhpempős mézet, lépes mézet, zöldárpa port, lenmagcsíra port, vagy nyers zöld leveket (télen a gabonák csíráztatásával lehet hozzájutni). A nyers leveket fűdarálón lehet elkészíteni (1165 Budapest, Rezgőfű u. 1. alatt megvásárolható, ez a daráló nem hiányozhat egyetlen háztartásból sem, telefonos rendelés: 06-1-407-1276 vagy 06-209-803-802). A leveket tiszta sóval meg kell sózni, mert minden lének magas a kálium tartalma, amit csak sózással tudunk ellensúlyozni.

Rendszeresen fogyasszunk még lecitint, csipkebogyó kivonatból készült, nyújtott felszívódású, nagydózisú (10.000-20.000 mg/nap) „C” vitamint (ezzel tudjuk kivédeni a mesterséges és természetes eredetű káros elektromos és elektromágneses sugárzások ártalmait). Lehet 1 liter desztillátvízbe tenni 20.000 mg patikai aszkorbinsavat, amelyhez még teszünk egy frissen préselt grapefruit levét, s ezt a nap során egyenlő részletekben kortyolgatva elfogyasztjuk. Az "Istenek eledele" parlagfű tabletta szedésével megerősíthetjük az immunrendszerünket!

Ügyelni kell a kalciumbevitelre is. 2-3 naponta javasolt a „0”-oknak a „Tovita” tojáshéjport vagy naponta étkezés kezdetekor „Every One” táplálék-kiegészítőket kell szednie. A Calcium Active szedése megelőzi a csontritkulást, az izom, porc és ínsérüléseket is.

 

Naponta javasolt a B Complex vitamin szedése is, melyeket este lefekvés előtt fél órával célszerű bevenni.. A „0”-ok naponta szedjenek reggel, éhgyomorra sok folyadékkal „Chlorella Max”, vagy”Spirulina Max” tablettából 1-1 szemet. Még jobb, ha "Alga Complex" tablettából szedünk minimum napi 1200 mg-nyit! Lehet kapni „For Life Gold „0” vagy "Vital O" néven speciális vércsoportnak megfelelően összeállított komplex táplálék-kiegészítő készítményt is (napi 1 szem). E mellett is ajánlott a „C-1000” és a „Lecithin”, de a többi táplálék-kiegészítőt is lehet fogyasztani (Omega-3, Q10, L-Carnitin, D3 vitamin, E-vitamin, stb.) 

 

26. Minden héten iktassunk be egy-egy böjti napot, amikor csak vizet vagy cukor nélküli teát vagy cukor nélküli gabonakávét (cikória, maláta) vagy friss, nyers gyümölcslevet (ilyenkor az almalé is fogyasztható frissen) vagy friss, nyers zöldséglevet (céklalét, sárgarépalé, zöldárpalé, karalábéból készült ital stb.) is fogyasztható, csak ne keverjük őket össze, mert nem párosítható a zöldség és a gyümölcs, kivétel az alma és a citrom a zöldségekkel.

A böjt előtt végezzünk bélmosást is, akár otthoni beöntéssel, akár COLON hidroterápiával. Böjti napon célszerű szaunázni vagy infraszaunázni is, mert így fokozódik a méreganyagok kiválása.

Ha jó a léböjtkúra, akkor akár 3-4 napig is folytathatjuk, de mindennap (lehetőleg reggel 5 és 7 óra között) beöntéssel kell béltisztítást végezni 1,5-2 liter 42 C fokos vízhez fél citrom levét kell szűrve hozzáadni. A víz tiszta, desztvíz, vagy nem vissza ásványi anyagozott ro.víz legyen!)

 

27. A „0”-s vércsoportúak a húsevők, de nekik sem ajánlott a húsevés, mert pl. a disznóhús egyik vércsoportnak sem jó. A jótékony húsok (marha-, bárány-, vadhúsok) is csak nyersen vagy pácolva, szárítottan lennének jók, sütve-főzve már nem! Ha bio jótékony húshoz jut a „0”-s és azt frissen eszi, nyersen, akkor használhat, de amikor elindult a húsban a hullabomlási folyamat, akkor már nem jó! Halak közül is van néhány jótékony (hering, makréla, lazac, szardínia, busa, amur, pisztráng, tőkehal, csuka), de ezek is csak frissen, nyersen, szárítva vagy pácolva fogyaszthatóak.  A hal húsa nagyon gyorsan bomlik és a végterméke fehérjeméreg! A másik, ami miatt a halfogyasztás nem ajánlott senkinek, hogy alig van a Földön tiszta víz. A vizek sajnos szennyezettek, s ezek a szennyeződések a hal húsában tárolódnak (nehézfémek, cián, stb.), amelyek fokozottan mérgezik a halhúsevőket.

 

Végezetül:

„A mozgás minden gyógyszert pótol, de még nem találtak fel olyan gyógyszert, ami a mozgást pótolná!”

 

Mozogjunk minél többet, minél többször úgy, hogy izzadjunk bele, s ilyenkor nagyon jó, ha a szív pulzusa ez időre eléri azt a pulzusszámot, ami a normál pulzus duplája. Általában 180-ból le kell vonni az életkort, és az így kijött szám adja meg a kedvező, ún. dupla pulzusszámot.

 

Jó egészséget kívánok!

 

"Dr.med.vulg.Weixl Várhegyi László

radiesztéta, bioenergetikus, fitoterapeuta,

életmód- és táplálkozási tanácsadó-és terapeuta,

természetgyógyász

Rólunk

A termeszetdoktor.hu oldalt azért hoztuk létre, hogy az egészséges életmóddal kapcsolatban érdeklődőknek iránymutatást és új információkat adhassunk.

Várhegyi László természetgyógyász publikációival az életmóddal elkövethető egészség-károsításokra segít felhívni a figyelmet, melyet előadásaival, videóival, illetve a nyilvános kérdésekre adott válaszaival próbál továbbítani az ezirányú érdeklődők felé.

Személyes konzultációi alkalmával lehetőséget ad mindenkinek arra is, hogy közösen keressék meg az életmódbeli buktatókat és együtt találjanak rá személyre szabott megoldásokat.

Receptgyűjteményünkkel igyekszünk színesíteni a háziasszonyok repertoárját egészséges és gyorsan elkészíthető ételekkel.

Köszönjük, hogy oldalunkat olvassa!

A termeszetdoktor.hu oldalain olvasható információk, tanácsok, szolgáltatások nem helyettesíthetik az orvosi véleményt, ezért kérjük, hogy minden panaszával forduljon szakorvoshoz!

Az oldalon való böngészéshez Firefox használata ajánlott. 

adatkezelési nyilv. szám: NAIH-100315/2016.


Legutolsó kérdések

Petefészek ciszta
2024-04-21 12:49:46

Petefészek ciszta
2024-04-21 08:59:55

Vetélés
2024-04-20 23:05:53

MINDEN KÉRDÉS

Kapcsolat