A -s vércsoport


A vércsoport tea zöldséglé méregtelenítés étrend

Kedves Várhegyi Úr!

 

Szeretnék az alábbi kérdésekben információt kapni,

Vércsoportom: „A Rh negatív”

Kérdések:

Milyen élelmiszert kell fogyasztanom az egészségem megőrzése érdekében?

Milyen folyadékot kell fogyasztanom?

Milyen táplálék kiegészítőt, ásványi anyagot, nyomelemet kell pótolnom feltétlenül?

Méregtelenítéssel kapcsolatban is szeretnék még infót kapni.

Egyéb fontos tanács, amit tudnom kell?

 

Válaszait megköszönöm,

Üdvözlettel:

F. Erika

 


Válasz


Kedves Erika!

Desztilláltvizet ajánlok az ételek és italok készítéséhez, mert csak a tiszta víz jó a mai szennyezett világunkban, hogy az eddig életünk során a szervezetünkben lerakódott mocskot, mérgeket kivigye a szervezetünkből. Napi legalább 3 liter desztvíz, vagy desztvízzel készíett tea fogyasztását javasolom. Teák közül csak a szálas tea jöhet szóba. Minden nap igyon zöld tát, stevilevéllel és hibiszkusszal keverve és együtt fogyasztva. Ezeket étkezések előtt igya, vagy két étkezés között. Ihat frissen préselt nyers zöldségleveket is, a vércsoportjának megfelelő zöldségekből készhítve, melyeket szintén lehet desztvízzel hígítani.

Tiszta sóval pedig erősen, napi legalább 2,5 dekát felhasználva kell sózni ételeinket italainkat.

Alga Complexből 3x1-et, B-Complexből 3x1-et  kellene étkezés előtt fogyasztani. Q10-ből reggel 50 mg-ot, este lefekvés előtt 20 mg-ot javasolok és a reggeli adaghoz kellene egy 500 mg-os L-Karnitin is. Javasolnám a C-1000-ből 6x1-et szedni, elosztva a nap során egyelő időközönként és vele együtt kellene szedni 6x1  BioFlavone C-t is. Szelént is és cinket is kellene szedni, de ha az Every One-t szedi, akkor abból elég a napi 1 vagy két szem. A D3 vitamint május elejéig javasolt szedni, étkezés közben, az omega 3-al együtt.. Javasolnám még as Hyal Collag és a Calcium Active szedését is, úgy május végéig, de november 1-től megint kellene majd szedni ezeket.

Méregtelenítésre javasolnám napi szinten az alábbi olajok fogyasztását összekeverve egymással éa kiszedett ételekre, turmixokba, salátákba, kenyérre téve elfogyasztani: 2 ek (evőkanál ) szőlőmag olaj, 1 ek. máriatövismag olaj, 2 ek, szója olaj, 1 ek, tökmag olaj, 1 ek, kendermag olaj,, 1 ek mákolaj, 1 ek lenmag olaj, 1 ek, dióbél olaj, 1 tk (teáskanál) feketekömény olaj. Az olajokat megrendelheti a www.solio.hu oldalról is, vagy megveheti szaküzletekben, Főzni rizs-, oliva- vagy szőlőmag olajokkal főzzön, süssön! Használjon minden ételhez gyömbért, kurkumát, majorannát, szegfűszeget, fahéjat, úgy, ami illik az ételekhez, de por alakban szórja rájuk!

A vércsoportjával kapcsolatban tartsa be az alábbi szabályokat:

FŐBB SZABÁLYOK AZ „A” VÉRCSOPORTÚ ÉTRENDHEZ

1. Először mindig folyadékkal kezdjük a táplálkozást (ivóvíz tea, kávé, bor, rostos ivólé,…. stb.), lehetőleg az étkezés előtt 20-30 perccel. A folyadékot is jól meg kell forgatni a szájban. A folyadék után könnyen emészthető ételeket együnk- ilyenkor 5-10 perccel is fogyaszthatunk folyadékot evés előtt- (gyümölcs, leves, szénhidrát), majd a nehezebben emészthetőket (olajok, vaj, zöldségek, állati eredetű ételek). Az elfogyasztás előtt gondoljunk szeretettel azokra, akiknek köze volt ahhoz, hogy az étel elénk került. Köszönjük meg nekik gondolatban is ezt, (a magot elvető, learató, szállító, eladó, ételkészítő, tálaló,… stb.) s a két tenyerünket, eközben a fölé tartva egyben energetizáljuk is be az ételt, gondolatban azt is, amelyik még nincs feltálalva, hanem pl. a fazékban (lábosban) még a tűzhelyen van. Ezzel az energetizálással megtisztítjuk a káros hatású földsugárzásoktól, mesterséges és egyéb sugárzásoktól az ételt. Ezt akár egy almával is meg lehet tenni. Sokan keserűséggel telítik (negatív gondolatokkal) az élelmiszereket, mire elénk kerülnek. Ezeket a negatív „odokat” is kitisztíthatjuk az ételből, ha a leírt módon fölétesszük a kezünket. Bármennyire is hihetetlen, de ezek tények.

2. Az italunk, a teánk, a kávénk, a főzelékünk a leveseink… stb. lehetőleg desztillált- vízből, vagy ro.vízből készüljön el (derítsük fel, hogy hol lehet a tartózkodási helyünk közelében ro-vizet vásárolni, ha nincs ro.víztisztítónk). Lehet még használni a kereskedelemben már kapható főző desztillált vizet is. Jó a patikai desztillált víz és a patikai deminarizált víz is. Minél tisztább az 2 alapvíz, annál ízletesebb, zamatosabb lesz a levesünk, italunk, vagy az élvezeti-, illetve gyógyteánk. A fordított ( reverz - ro-) ozmózisos eljárással szűrt és tisztított víz csak akkor megfelelő, ha nincs vissza ásványi anyagozva! Legvégső esetben jó még a szűrt és tisztított, majd forralással fertőtlenített esővíz is! Klóros vizet ne vigyünk be a szervezetbe, hólyag-, vastagbél-, vese- és végbélproblémákat (rákot) is okozhat! Egyéb vizeink túlságosan szennyezettek, amelyek óriási terhet jelentenek a méregtelenítő rendszereinknek.

3. A legtöbb só a megengedettnél több szennyezőanyagot tartalmaz!!! Főleg káliumot vagy csomósodásgátlóként kálium-ferro-cianidot!! Ezekkel a sókkal nem szabad élelmiszereket készíteni! Csak tiszta NaCl-t szabad főzésre, étkezésre, tartósításra használni. Ilyen tiszta só, a rabbipecsétes kóser só, a patikai NaCl, melyet gyógyításra és gyógyszerek készítésére is felhasználnak, vagy az ezzel a sóval megegyező tisztaságú só, a www.tisztaso.hu oldalról megrendelhető NaCl. Ne féljünk sózni a tiszta NaCl-el, mert azzal nem ártunk magunknak, csak azzal, ha nem sózunk, vagy nem tiszta NaClal sózunk!!!!!!! A www.tisztaso.hu oldalról megrendelhető tiszta NaCl-t mát több biobolt is árusítja (Herba Ház, Medi Line Üzletház), de megrendelhető a www.vitaminstation.hu oldalról is.

4. Mivel a „A”-s nem ehet búzát, kukoricát és semmit ami ezekből készült, ezért célszerű a reformboltokban vagy a nagyobb bevásárlóközpontokban (CBA, Tesco, Lidl, Auchan, Kaiser’ s, Julius Meinl, Skála, DM…stb.) barna rizst, barna rizs lisztet, egészszemű rozsot, rozslisztet, tönkölybúzát, tönkölybúzalisztet, tönkölybúza tésztákat, amarantos tésztát, hajdinát, hajdinalisztet, kölest, köleslisztet, pur-pur búzát, rozspelyhet, zabpelyhet, vadrizst venni (malomipari szakboltok is árusítják). Ezekből lehet tésztát, nokedlit, csipetkét, palacsintát, péksüteményt, süteményt, goffrit…. stb. készíteni, főképpen e gabonafélék teljes kiőrlésű változataiból, de lehet keverni is ezeket, csak búza, búzaszármazék ne legyen benne. Célszerű venni egy kenyérsütő gépet és nagyon finom rozs-tönkölybúza-, árpa-, rizs-, köleskenyeret és süteményt is lehet vele készíteni. Tiszta rozs és tönkölybúza kenyeret a Piszkei Pékség is gyárt. Termékeiket sok helyen meglehet vásárolni (reform boltok, ABC -k, CBA-k,…stb.). Lehet készen kapni amarantos, rizs, és tönkölybúza tésztákat (kis - és nagykocka, metéltek). A tésztákat ro. vagy desztillált vízben főzzük ki, s a kifőtt tészták levét, fel kell használni levesekhez, főzelékekhez, gyümölcsléhez. Ne dobjuk ki, mert nagyon értékes anyagok vannak benne. A barna rizst, a kölest, a hajdinát, a zab- és rozspelyhet, az árpát, az árpapelyhet önállóan is fel lehet használni levesbetétnek, köretnek, kásának, ….. stb. A bio változatú gabonafélék (Galgafarm, Biokultúra Egyesület, Biopont, Ökoszerviz, …stb.) árban egy kicsit drágábbak, de sokkal egészségesebbek. Egy felnőtt személyre, egy étkezésre összesen 12,5 dkg gabonafélét (kása, kenyér, tészta,….stb.) kell számítani.

5. A fehérrépa- és nádcukor = fehér halál. Ugyanilyen rosszak a mesterséges édesítőszerek is!! Tehát nem szabad semmihez használni! A méz a legjobb édesítőszer, de jó a xilit, a nyírfacukor, a szőlőcukor, a stevia, a melasz és a szárított cukorrépa reszelék pora, a szárított, őrölt sztívia-levél pora. Ha lehet, a családban mindenki kerülje a fehér ipari cukrokat, mert ezek a csontritkulás felelősei. Az „A”-sok a mézek közül főképpen a vegyes virágmézet használják. Önálló édességként a legfinomabb a virágporos méz.

6. Az olajok közül az olívaolaj (Tesco-ban a legolcsóbb) a szójaolaj és a bio szójaolaj mindenkinek jó, de jó a „A”-soknak a szőlőmag olaj, kendermag olaj, a tökmagolaj, dióbél olaj, máriatövismag olaj, sőt a szezámmag olaj is. Az olajokat hidegen sajtolt változatban kell használni . Állati zsiradékként csak a ghí használható. A margarinokat kerüljük, még a bio margarinokat is, mert a hidrogénezett növényi olajok sok problémát okoznak (hasnyálmirigy, epe, erek, …..stb.). Ugyanígy ártanak a kókusz- és pálma olajok zsírok is és a napraforgó olajok közül csak a bio napraforgó olajat szabad fogyasztania ennek a vércsoportnak, minden más napraforgó olaj árt! Sütésre olíva és szőlőmag olajokat használjunk!!! Az olajokat kis tálcára öntve abból tunkoljunk, de rá lehet tenni kenyérre, a zsemlére, a kiflire is. Lehet ízesítésre, petrezselyemmag olajat, paprikamag olajat, kapormag olajat, stb... is használni. A kiszedett ételekre (egy tányér) mindig tegyünk egy- három evőkanál hidegen sajtolt olajat (leves = egy kanál, főzelék, kása, tészta, saláta = 2-3 kanál). A növényi olajok nem hizlalnak, bátran és bőven fogyaszthatjuk hidegen sajtolt változatban. Nagyon jók a májnak, az ereknek, a szívnek, az izmoknak, az izületeknek… stb., és energiát adnak. Bőrápolásra is kitűnőek. Mazsolás zabpelyhekre és egyéb édes kásákra is kell tenni 2-3 három evőkanállal.

7. Szója virsliből, szója párizsiból, mint minden szójatermékből pörköltet is lehet készíteni, de panírozni is lehet őket. Nagyon finom pörkölt ké- szül a zöldborsóból, a zöldbabból, a paszternákból, patisszonból, cukkíniből, tökből, stb. A texturált szójaszeleteket vegetás vízben kifőzve (ezt a vizet ki kell önteni) vadas mártással, kölessel, barnarizzsel, stb. is lehet fogyasztani, nagyon finom. A Galgafarm a Tecsitó és a Bólyi szójatermékeket keressük, mert azok még nem génmanipuláltak. Nagyon finom a szójatej, és a rizstej, de lehet más gabonákból gabonatejet készíteni. Szójatúróból (tofu) lehet, rántott tofuszeletet, hamis körözöttet, hagymáspástétomot, hamis túrógombócot, hamis túrós palacsintát, ……stb. csinálni. A szójafasírt is nagyon finom és sokoldalúan fel lehet használni. . A szójás dolgokat a magas kálium tartalmuk miatt jobban meg kell sózni tiszta sóval!

8. A tehéntej nem jó az „A” vércsoportúaknak, helyette birka és kecsketejet igyanak, vagy a már jól ismert szója-, rizs-, és egyéb gabonatejeket. Tehén tejtermékek közül nincs jótékony, csak semleges, ilyenek a kefír, a joghurt, a sovány túró (ricotta), a feta-sajt, a mozarella, a sali, scamorza sajtok. A gyümölcsjoghurtok bár semlegesek, de a homogénezett voltuk miatt nem szabad azokat fogyasztani! A kecskesajt, juhsajt, kecsketúró, juhtúró bátran fogyasztható.

9. Az ízesítők közül az ecetet ne használjuk, helyette citromlevet, ami sokkal finomabb és egészségesebb is. A bors helyett borsika füvet (csombor) használjunk. A kovászolt termékek (uborka, kelkáposzta, karfiol) ehetőek. Bátran kell használni a tormát, a fokhagymát, mustárt, a citromlevet, a fűszeres olívaolajokat, a gyömbért, kurkumát, majorannát, a zellerlevelet, zellerreszeléket, petrezselyemlevelet, petrezselyemgyökér reszeléket, a köményt, a kaprot, a turbolyát, a sáfrányt, az agar-agart, a misót, az aprított hagymafé- léket (snidling, újhagyma, póréhagyma, lilahagyma, medvehagyma), a majoránnát, a bazsalikomot, a szurokfüvet, a kakukkfüvet, a tárkonyt, a lestyánt, a fahéjat, vaníliát, stb.

 10. A burgonya, és az édesburgonya tiltott de a csicsóka nem. Ezt ugyan- úgy lehet használni, mint a burgonyát (leves, köret, vagy pl.: sztrapacska). A csicsóka nyersen a legjobb szer a cukorbetegség gyógyításához. Az újburgonyát (amikor a víz alatt kézzel ledörzsölhető a héja) lehet bárminek használni. Célszerű belőle télire lefagyasztani. Az öreg burgonya a sütőben, a héjában sütve elveszti ártó lektinjeit és így már fogyasztható. Lehet belőle krumplis tésztát, pogácsát, krokettet, stb. készíteni.

11. Az étkezések között ne fogyasszunk édességet, helyette mindig, legyen nálunk mazsola, datolya, aszalt gyümölcs, natúr tökmaggal, natúr napraforgómaggal, dióval, mandulával, és ezeket fogyasszuk, mert ezek elveszik az éhségérzetet. A jótékony és semleges gyógyteák közül napközben, vagy az étkezések előtt is lehet inni. Igyunk sok gyógyteát akár víz helyett is! A zöld tea különösen ajánlott. Teákat csak desztillált vízzel készítsünk!!

12. Be kell szerezni egy - két energetizáló kapszulát, vagy más energetizáló eszközt és ezek köré kell szorosan, 18-24 óráig az elfogyasztás előtti folyadékot, élelmiszereket tenni. Fantasztikus gyógyító és erősítő energiát ad az élelmiszereknek, folyadékoknak és az azokat elfogyasztóknak is, valamint javítja az energetizált termékek eltarthatóságát is.

13. A gyümölcsszezonban a szezonális gyümölcsöket (szilva, szőlő, sárga-, őszibarack, stb.) kell a déli gyümölcsök vagy az aszalt gyümölcsök helyett fogyasztani. Télen az alma citromlével, grapefruit lével, kiwivel stb. ízesíthető turmix esetén.

14. A főzelékeket nem tejtermékekkel (maximum szója-vagy rizstej) hanem mindig különböző: rozs, rizs, hajdina, köles, tönkölybúza, gabona lisztjével kell behabarni vagy berántani. A kelkáposzta főzeléket magában csináljuk ne krumplival (kivéve a zsenge újkrumplit). A kiszedett főzelékekbe is lehet nyers, reszelt vagy aprított zöldségeket tenni (reszelt zeller, reszelt sárgarépa, reszelt petrezselyemgyökér, reszelt cékla, reszelt karalábé stb.) (vágott: petrezselyemzöld, csalán, zellerzöld, gyermekláncfűlevél, snidling, újhagyma, póréhagyma, lilahagyma, zúzott fokhagyma stb.).

15. Minden kiszedett ételt lehet még ízesíteni, (sőt ajánlott) erjedésgátló fűszerekkel, gyömbérrel, majorannával, kurkumával (sáfrány), curryvel, őrölt pirospaprikával, bazsalikommal, őrölt köménnyel, őrölt gyömbérrel, tormával, borsikafűvel mindig olyannal, ami harmonizál az étel ízével és ez jó az „A” vércsoportúaknak. Egyszerre 3-4 fűszernél többet ne használjunk fel. (pl.: fokhagyma, őrölt paprika, petrezselyemzöld, sáfrány vagy snidling, curry zellerzöld.)

16. Együnk minél több ételt nyersen, hőkezeletlenül. Pl.: tésztára a diót, a fa-mogyorót, a mandulát, szezámmagot, lenmagot, tökmagot megdarálva a kiszedés után tegyük rá, hogy ne károsítsa a hő a beltartalmi értékeiket. A nyers, reszelt zöldségeket is a kiszedett kásába, főzelékbe, levesbe tegyük, jó bőségesen, kb. fele-fele arányban (pl. tökfőzelékbe tehetünk vele megegyező mennyiségű nyers, gyalult tököt, kaporral, petrezselyemzölddel és 3-4 evő- kanál olajjal). Például zöldséges tésztánál a kifőtt tönkölytésztára (kására) teszünk 3-4 evőkanál hidegen sajtolt, kevés erjedésgátló fűszert és a tésztával megegyező mennyiség nyers, reszelt zöldséget.

17. A rántott dolgok (tök, pattiszon, cukkini, texturált szójaszelet stb.) panírozásához, a bundáskenyerek készítéséhez csak tojásfehérjét használjunk fel frissen és az ilyenkor keletkezett nyers sárgáját mézzel, citrommal, ro. vagy desztillált vízzel turmixolva étkezés előtt 10-15 perccel fogyasszuk el, mert kiváló és egészséges energiaital, főleg ha bio - tojásból készítjük. Így nem növeli a koleszterinszintet, sőt a benne lévő lecitin nagyon jó hatású az érrendszerre és a májra. Bármilyen lisztet felhasználhatunk a panírozásra, ami jó a vércsoportnak (jótékony vagy semleges). Ha prézlit akarunk készteni, azt szárított rozs- és tönkölykenyérből csináljuk.

18. Minden kását - kivéve, amit édességként fogunk elfogyasztani (pl.: gyümölcsös, mazsolás, diós, stb.) -olajon párolt jó sok hagymával (egy személyre számítva 1-2 fej hagyma) és piros paprikával kell elkészíteni, lehet 7 bele tenni szárított zöldséget (Biopont, Galgafarm), vegamix szárított zöldségport, a petrezselyem, a zeller szárát aprítva, de jó a karalábé levele és levélszára is vagy a retek levelének szára vagy a disznóparéj vastagokra aprított szára, de lehet csalánszár, csalánlevél. A reteklevél, csalánlevél, répalevél, spenót, sóska, zsenge szőlőlevél, stb. a petrezselyemhez hasonlóan felaprítva nagyon finom levesekbe, főzelékekbe, tésztákra, kásákra.

19. Sütésre, főzésre, melegítésre mikrohullámú sütőt ne használjunk (adjuk be a bizományiba, ha van otthon), szabaduljunk meg tőle. Ha lehet gázon vagy más lánggal melegítő tűzhelyen (petróleumfőző, hagyományos sparhelt) és ne villanytűzhelyen, mert az elektromagnetikus sugárzást ad az ételnek. Ha már így főzünk 10-15 percet, pihentessük az ételt a villanytűzhelyről való levétel után és föléje tartott kézzel, tisztítsuk meg a káros hatásoktól. Főzésre, sütésre, párolásra használjunk korszerű edényeket, (AMC, Zepter, titánbevonatú edény, pyrex, seguquick, mázolatlan, vagy má- zolt agyagedényt, öntöttvas edényt, sav és hőálló acélból készült edényt). Ne használjuk alumínium, réz, zománc- és teflon bevonatú edényeket!

20. Palacsintát lehet készíteni hidegen sajtolt olaj és ro.víz, vagy desztillált víz hozzáadásával (szódavíz is ezekkel a vizekkel), tojás és tejtermékek nélkül is. A palacsintatésztát a goffrisütőben is ki lehet sütni. Palacsinta alapanyagnak legjobb a tönkölybúza vagy a hajdinaliszt vagy a kettő keveréke. Ha mégis használunk tojást, akkor az bio legyen és csak a fehérjét használjuk fel, a sárgájából pedig csináljunk nyersen energiaitalt (méz, citromlé, ro-víz, vagy desztillált víz).

21. Amikor az étel fölé tesszük a kezünket elfogyasztás előtt, az 1-es pontban leírtak mellett áldást is kérjünk az ételünkre. Köszönjük meg a növénynek, hogy feláldozta magát értünk. Köszönjük meg a Napnak, a Földnek és a Holdnak a segítségét, munkáját, mivel energiáik benne vannak az ételünkben is, s számunkra mindegyikük meghatározó tényezőjű Kozmikus Élőlény, Kozmikus Intelligencia! Majd végül mondjuk magunkban vagy hangosan, főleg ha többen eszünk együtt, hogy: Jó étvágyat! És Áldásos étkezést!

 22. Ha ősszel tudunk beszerezni vagy van mustunk, tegyünk el frissen a mélyhűtőbe műanyag, de nem pet- flakonokban 10-20-30-40-50 litert (attól függően, mennyi helyen szánunk neki a hűtőládában). Télen kiváló vitaminforrás a tartósítószer-mentes, hőkezeletlen, az előző nap a mélyhűtőből kivett must. Ha nincs must, megteszi a valódi bor is, ha naponta 1-1 dl-t elfogyasztunk, amikor nem vezetünk. Gyermekeknek sem árt 2-3 centiliter/nap.

23. Naponta erősítsük immunrendszerünket a vércsoportnak megfelelő fő- leg jótékony vagy semleges gyógyteákkal. Mindig evés előtt igyunk 20-30 perccel vagy fogyaszthatjuk az étkezések közötti időszakokban folyadékpótlásra is. Május végén szedjünk ép, zöld diófaleveleket és zölden szárítsuk meg a napon. Júniusban parlagfűvel és ipari kenderrel tegyük ugyanezt. Kiváló vírus-, baktérium-, és gombaölő hatású egész évben, külsőleg és belső- leg is. Csak desztvízzel készítsünk teát és ne használjunk filteres teákat.

24. A nyers zöldségsalátákat lehetőleg frissen fogyasszuk. Együnk sok céklát reszelve, tormával, citromlével (mustárral), őrölt köménymaggal ízesítve. Minden zöldsalátára bőven (3-4 evőkanál) tegyünk hidegen sajtolt olajat, olajokat. Télen kiváló salátának a kelkáposzta levele aprítva, fokhagymá- val, őrölt köménymaggal. Nagyon finom a cékla-cukorrépa vegyes saláta is. Paszternákból is finom nyerssalátákat lehet készítni. Olajos, nyers salátákat önmagában is ehetünk kenyérrel, pirítóssal, tésztával. A hagymákat és a tormát szintén minden salátába tegyünk bőségesen, mert kiváló immunrendszer-erősítők, vírus-, baktérium- és gombaölők, s jó tisztító, méregtelenítő hatásúak is.  Rendszeresen fogyasszunk virágport, propoliszt, méhpempős mézet, lépes mézet, zöldárpa port vagy nyers zöld leveket (télen a gabonák csíráztatásával lehet hozzájutni. A nyers leveket fűdarálón lehet elkészíteni (1165 Budapest, Rezgőfű u. 1. alatt megvásárolható, ez a daráló nem hiányozhat egyetlen háztartásból sem telefonos rendelés: 06-1-407-1276 vagy 06-209- 803-802). A leveket tiszta sóval meg kell sózni, mert minden lének magas a kálium tartalma, amit csak sózással tudunk ellensúlyozni.  Rendszeresen fogyasszunk még lecitint, csipkebogyó kivonatból készült, nyújtott felszívódású, nagydózisú (10.000-20.000 mg/nap) „C” vitamint (ezzel tudjuk kivédeni a mesterséges és természetes eredetű káros elektromos és elektromágneses sugárzások ártalmait). Lehet 1 liter desztillátvízbe tenni 20.000 mg patikai aszkorbinsavat, amelyhez még teszünk egy frissen préselt grapefruit levét, s ezt a nap során egyenlő részletekben kortyolgatva elfogyasztjuk. Az „Istenek eledele” parlagfű tabletta szedésével megerősíthetjük az immunrendszerünket! Ügyelni kell a kalciumbevitelre is. 2-3 naponta javasolt a „A”-oknak a „Tovita” tojáshéjport vagy naponta étkezés kezdetekor „Every One” táplá- lék-kiegészítőket kell szednie. A Calcium Active szedése megelőzi a csontritkulást, az izom, porc és ínsérüléseket is. Naponta javasolt a „Stressz-B Complex” vagy a „Mega B Complex” vitamin szedése is, melyeket este lefekvés előtt fél órával célszerű bevenni.. Az „A”-sok naponta szedjenek reggel, éhgyomorra sok folyadékkal „Chlorella Max”, vagy”Spirulina Max” tablettából 1-1 szemet. Még jobb, ha „Alga Complex” tablettából szedünk minimum napi 1200 mg-nyit! Lehet kapni „For Life Gold „A” vagy „Vital A” néven speciális vércsoportnak megfelelő- en összeállított komplex táplálék-kiegészítő készítményt is (napi 1 szem). E mellett is ajánlott a „C-1000” és a „Hyal Collag”, de a többi táplálék-kiegé- szítőt is lehet fogyasztani (omega-3, Q10, L-Carnitin, D3 vitamin, E-vitamin, stb.) A Vitamin Station hálózatban lehet a legolcsóbban hozzájutni a táplá- lék-kiegészítőkhöz, vagy a www.calivita.hu –n (400448-as kód). 26. Minden héten iktassunk be egy-egy böjti napot, amikor csak vizet vagy cukor nélküli teát vagy cukor nélküli gabonakávét (cikória, maláta) vagy friss, nyers gyümölcslevet (ilyenkor az almalé is fogyasztható frissen) vagy friss, nyers zöldséglevet (céklalét, sárgarépalé, zöldárpalé, karalábéból készült ital stb.) is fogyasztható, csak ne keverjük őket össze, mert nem párosítható a zöldség és a gyümölcs, kivétel az alma és a citrom a zöldségekkel. A böjt előtt végezzünk bélmosást is, akár otthoni beöntéssel, akár COLON hidroterápiával. Böjti napon célszerű szaunázni vagy infraszaunázni is, mert így fokozódik a méreganyagok kiválása.  Ha jó a léböjtkúra, akkor akár 3-4 napig is folytathatjuk, de mindennap (lehetőleg reggel 5 és 7 óra között) beöntéssel kell béltisztítást végezni 1,5-2 liter 42 C fokos vízhez fél citrom levét kell szűrve hozzáadni. A víz tiszta, desztvíz, vagy nem vissza ásványi anyagozott ro.víz legyen!)  Az „A” vércsoport a vegetáriánus vércsoport, mivel nincs jótékony húsféle a számára. Csak a csirke és a pulyka lenne fogyasztható „bio” változatban és nyersen, vagy pácolva, illetve alig átsütve. A halak közül is van né- hány jótékony (ponty, lazac, szardínia, tőkehal, makréla, pisztráng), de ezek is csak frissen, nyersen, szárítva fogyaszthatók, ha tiszta helyről, tiszta vízből származik a hal. A hal ugyanis a vízből felveszi és a húsában raktározza a nehézfémeket és a mérgeket (pl. cián). Alig van ma a Földön tiszta vízből származó hal, ezért a halfogyasztást is kerülni kell. A másik ok, hogy a hal a gombához hasonlóan nagyon gyorsan bomlásnak indul, tehát tele van hullamérgekkel is. Végezetül: „A mozgás minden gyógyszert pótol, de még nem találtak fel olyan gyógyszert, ami a mozgást pótolná!” Mozogjunk minél többet, minél többször úgy, hogy izzadjunk bele, s ilyenkor nagyon jó, ha a szív pulzusa ez időre eléri azt a pulzusszámot, ami a normál pulzus duplája. Általában 180-ból le kell vonni az életkort, és az így kijött szám adja meg a kedvező, ún. dupla pulzusszámot.

 

Javasolok egy A-s vércsoportú minta étrendet is, melyet Ön kiegészíthet még a vércsoportjának megfelelően más ételekkel is:

 

1. nap reggeli: cikória kávé, alma (jonathán), pirított tönköly zsemle tízórai: ananász lé, mazsola ebéd: zöldbableves jó sok zöldséggel, rozs vagy tönköly csipetkével, apróra vágott petrezselyemzölddel, fokhagymával, hagymás hajdinakása, nyers reszelt sárgarépával uzsonna: rostos meggylé vagy friss zöldség lé, puffasztott natúr rizs vacsora: mazsolás, diós zabpehely, fahéjjal

2. nap reggeli: zöld tea, friss grapefruit lé, fokhagymás pirítós rozskenyérből tízórai: aszalt füge ebéd: zellerkrémleves, petrezselyemzöld, spenót, olajban pirított szójavirsli darabokkal uzsonna: alma (golden) vacsora: zabpehely, nyers fokhagymával, borsikafűvel, kevés őrölt paprikával, petrezselyem zölddel

3. nap reggeli: csipkebogyó tea, birsalma vagy körte, pirított pur-pur kenyérrel tízórai: mazsola, héjnélküli, nem pirított tökmag ebéd: zöldségleves tönkölytésztával, snidlinggel, petrezselyem zölddel, amarantos tészta, őrölt, pirított földimogyoróval, mazsolával, reszelt almával (kevés méz), fahéj uzsonna: aszalt szilva, hántolt natúr bio napraforgó vacsora: barnarizs, rántott tofu, uborka, fokhagyma, sáfrány

 4. nap reggeli: zöld diólevél tea, friss citromlé, fokhagymás tönköly pirítós tízórai: alma (gloster) ebéd: brokkoli krémleves, petrezselyem és zeller zölddel, tökfőzelék szójapörkölttel, nyers gyalult tökkel uzsonna: katáng kávé szójatejjel vagy rizstejjel vacsora: Ricotta túró nyers zöldséggel (reszelék)

5. nap reggeli: ginseng tea, körte vagy naspolya, köles kásával tízórai. szójatej, malátakávéval ebéd: zöldborsóleves rozs csipetkével, petrezselyemzölddel, kelkáposzta főzelék, szójafasírt, fokhagyma uzsonna: alma (idared) vacsora: hagymás hajnidakása, nyers, reszelt cékla tormával

6. nap reggeli. macskagyökér tea, olajos tönkölykenyér citromszeletekkel tízórai: alma (jonathán) ebéd: fejtett bableves szójakockával babgulyás módra, petrezselyemzölddel, tönkölybúzalisztből készült almás-fahéjas palacsinta uzsonna: sült tök, vagy sült gesztenye vacsora: hagymás zabpelyhes, nyers, reszelt petrezselyemgyökérrel és zölddel  

7. nap reggeli: galagonyavirág tea, fokhagymás pirítós olívaolajjal tízórai: alma (starking) ebéd: zöldségleves sok karfiollal, tönkölytészta, petrezselyemzöld, lestyán, rizi-bizis barnarizs, rántott zellergumó, petrezselyemzöld, sáfrány uzsonna: rostos cseresznyelé vagy szilvalé

8. nap reggeli: kasvirág (echinacea) tea, alma citrommal turmixolva, tökmagolajos rozskenyér tízórai. gesztenyepüré (tejszínhab nélkül), mazsola ebéd: fokhagymás rántott leves zellerzölddel, héjában sült krumpliból készített krumplis tönkölytészta, uborka, fokhagyma, kevés piros őrölt paprika uzsonna: aszalt füge vacsora: lencsefőzelék, fokhagyma, petrezselyemzöld

9. nap reggeli: galagonyabogyó tea, alma grapefruit lével, lenmaggal turmix, plusz szőlőmag olaj tízórai: zöld tea, mákos tönkölyrétes (a rétes olajjal készüljön) ebéd: karalábéleves sok zöldséggel, kölessel, petrezselyemzölddel, sárgarépa vagy finomfőzelék, rántott tofu sok petrezselyemzölddel uzsonna: ananász vacsora: csipkebogyó-hibiszkusz tea, héjában sült burgonya, tökmagolaj, nyers reszelt cékla torma

10. nap reggeli: orbáncfű tea, körte vagy naspolya vagy, füge, pirított pur-pur kenyér máriatövis olajjal tízórai: alma (jonathán) ebéd: francia hagymaleves snidlinggel, hajdina (tarhonyaszerűen elkészítve) olajban pirított tofu kockákkal, póréhagyma, petrezselyemzöld uzsonna: cikória kávé, török mogyoró (fa-mogyoró) vacsora: zöldséges lencseleves rozslisztből készült csipetkével vagy tönkölytészta vagy tönkölynokedli

11. nap reggeli: gyömbértea, alma (idared), bio szója olajos tönköly kiflivel tízórai: orbáncfű tea, aszalt sárgabarack ebéd: karfiolleves sok zöldséggel, tönkölytészta, petrezselyemzölddel, tönköly nokedli zöldbabpörkölttel uborkaszeletekkel, petrezselyemzölddel uzsonna: katáng kávé szójatejjel vagy rizstejjel vacsora: homoktövis tea, diós-almás tönkölypalacsinta

12. nap reggeli: citromfű tea, olajos kenyér citromszeletekkel tízórai: alma (golden) ebéd: kelkáposzta leves szójavirsli darabokkal (frankfurti leves módra), (lehet szójakocka darabokkal is), zöldbabfőzelék cukkini pörkölttel vagy rántott cukkínivel, fokhagyma nyersen, és vágott petrezselyemzöld uzsonna: héjnélküli tökmag, mazsola vacsora: hagymás hajdinakása, póréhagyma, petrezselyemzöld, szójafasírt

13. nap reggeli: máriatövis tea, alma szezámmaggal, kendermaggal és citrommal turmixolva tízórai: ananász vagy más friss idénygyümölcs ebéd: csicsókaleves (mint a krumplileves), petrezselyem- és zellerzöld, zöldborsófőzelék, petrezselyemzöld, bundás rozskenyér uzsonna: sült tök vacsora: hagymás köleskása, nyers cékla tormával, citrommal, köménnyel

14. nap reggeli: körömvirág tea, fokhagymás pirítós, parlagfű porral megszórva tízórai: alma (idared) ebéd: kelbimbóleves, zellerzöld, fokhagyma, párolt brokkoli tökpörkölttel, rozspehely kásával, snidlinggel uzsonna: katáng kávé, szójatej vacsora: kasvirág tea, egresmártás, árpakása, őrölt gyömbér

 15. nap reggeli: medveszőlőlevél tea, alma, lenmaggal, dióval és mazsolával turmixolva tízórai: aszalt füge ebéd: fejtett bableves zöldségesen, fokhagyma, petrezselyem vagy zellerzölddel, tönkölytészta vadas mártás, texturált főtt szójaszelet, póréhagyma uzsonna: lucerna vagy ginseng tea, alma (gloster) vacsora: szójatej, juhtúrós sztrapacska (rizslisztből)

16. nap reggeli: görögszéna tea, kiwi, olajos tönkölykenyér, fejes salátával tízórai: zöld diólevél tea, alma (jonathán) ebéd: rizsleves zöldségesen, barnarizsből, petrezselyem vagy zellerzöld, hajdinakása, (zöldségesen), rántott tofu, uborka, petrezselyemzöld uzsonna: zöld tea, sült gesztenye vacsora: meggymártás, köleskása nyers, reszelt almával, fahéj vagy aszalt gyömbér

17. nap reggeli: ginseng tea, alma, pörkölt földimogyoróval és grapefruittal turmixolva tízórai: kamillatea, ananász vagy más idénygyümölcs ebéd: hideg gyümölcsleves, karalábéfőzelék, szójapörkölt, póréhagyma vagy vágott hagyma uzsonna: malátakávé, natúr napraforgómag, mazsola vagy datolya vacsora: erdei gyümölcs tea, diós köleskása mazsolával, fahéj

18. nap reggeli: bojtorján tea, aszalt szilva, török mogyoró (fa), szezámolajos rozskifli) tízórai: aloe vera tea, alma (golden) ebéd: hagyma krémleves aprított snidlinggel, petrezselyemzöld vagy zellerzöld, lencsefőzelék, fokhagyma, petrezselyemzöld, rántott tök uzsonna: cikória kávé, sült tök vacsora: citromfű tea, sóskafőzelék, főtt tojásfehérje, aprított nyers sóskalevél

19. nap reggeli: zöld tea, alma napraforgómaggal és citrommal turmixolva, 2 db főtt tojás, tízórai: rizstej vagy szójatej, aszalt szilva ebéd: zellerkrémleves aprított zellerzölddel, pirított aprított zsemlekockával, rizi-bizis barnarizs, rántott texturált szójaszelet, fejes saláta vagy uborka uzsonna: galagonya tea, naspolya vagy kiwi vacsora: macskagyökér tea, finomfőzelék (sárgarépa-zöldborsó), petrezselyemzöld, szójafasírttal vagy zöldborsópörkölttel

20. nap reggeli: csipkebogyó-hibiszkusz tea, aszalt sárgabarack, tökmag, pirított kendermag tízórai: zöld tea, alma (jonathán) ebéd: zöldbableves, fokhagyma, petrezselyemzöld, mákos tészta, mazsola, méz vagy dzsem uzsonna: katáng kávé szójatejjel, idénygyümölcs vacsora: orbáncfű tea, héjában sült burgonya, szőlőmagolaj, lilahagyma, mustár

21. nap reggeli: gyömbér tea, olajos kenyér citromszeletekkel tízórai: gyermekláncfűlevél tea, grapefruit ebéd: brokkoli krémleves zeller vagy petrezselyemzölddel, kelkáposzta főzelék, rántott cukkini vagy pattiszon, fokhagyma, petrezselyemzöld uzsonna: macskagyökér tea, gesztenyepüré vacsora: almalé (friss), ribizli mártás, köleskása, reszelt alma, citrom

22. nap reggeli: homoktövis tea, alma lenmaggal, szezámmaggal, grapefruittal turmixolva, mákos tönkölykalács tízórai: ezerjófű tea, alma (golden) ebéd: zöldborsóleves, petrezselyemzöld vagy snidling, rakott tönkölypalacsinta (töltelék: mák, dió, gesztenye, almareszelék, fahéj) uzsonna: malátakávé, sült tök vacsora: citromfű tea, zöldséges barnarizs, zöldbab pörkölt, cékla, torma, őrölt kömény

23. nap reggeli: körömvirág tea, alma lenmaggal, szezámmaggal, grapefruittal turmixolva, diós tönkölykalács tízórai: ananász vagy ananász lé vagy idénygyümölcs ebéd: karalábéleves petrezselyemzölddel, spenót tükörtojással, nyers aprított fokhagymával és petrezselyemzölddel uzsonna: kasvirág tea, körte vagy aszalt szilva vacsora: lucerna vagy zöld diólevél tea, hajdinakása hagymása, petrezselyemzöld

24. nap /lé-nap/ reggeli: nyers, friss almalé citromlével ízesítve, tízórai: máriatövis vagy homoktövis tea, ebéd: 1,5 dl nyers, friss zellerlé, 1,5 dl nyers friss uborkalé, 1,5 dl nyers, friss sárgarépalé uzsonna: citromfű tea édesgyökérrel vacsora: 3 dl nyers, friss céklalé citromlével,+ 1 evőkanál olívaolajjal (Megj. a „lé” napokon keletkezett rostos zöldség-szárazanyagot a hűtőbe kell tenni, jól záródó edényben)

25. nap /lé-nap/ reggeli: nyers, friss almalé grapefruit lével tízórai: orbáncfű tea ebéd: zellerlé, uborkalé, sárgarépalé, mint előző nap (frissen készítve) uzsonna: zöld diólevél tea vacsora: nyers, friss birsalmalé vagy céklalé grapefruit lével  

26. nap reggeli: zabpehely citromos almarosttal, 3 ek. bioszója olaj, tönkölyzsemlével tízórai: medveszőlőlevél tea ebéd: hagymás hajdinakása a zeller, sárgarépa, uborka rostjával, 2 ek. olíva szűzolaj uzsonna: galagonyavirág tea vacsora: hagymás köleskása a cékla rostjával, 1 ek. olíva szűzolajjal, őrölt köménnyel

27. nap reggeli: gyömbértea édesgyökérrel, alma (golden), pirított rozskenyér, kendermag olajjal tízórai: reszelt alma zabkorpával vagy köles liszttel ebéd: brokkoli krémleves snidlinggel vagy aprított póréhagymával, rizi-bizis zöldséges barnarizs fokhagymás, texturált szójaszelettel, uborka vagy fejes saláta, nyers, aprított petrezselyemzöld uzsonna: sült tök dióval vacsora: tönkölytészta őrölt, héjnélküli tökmaggal, mazsola, őrölt gyömbér

 28. nap reggeli: csipkebogyó tea, olajos pur-pur kenyér citromszeletekkel tízórai: ginseng tea, aszalt füge vagy idénygyümölcs ebéd: zöldbableves nyers, aprított petrezselyemzölddel, lencsefőzelék, fokhagyma, főtt tojásfehérje uzsonna: szója- vagy rizstej katáng kávéval vacsora: cseresznye vagy almamártás, köles kása, reszelt alma, őrölt gyömbér

29. nap reggeli: bojtorján tea, alma lenmaggal és citrommal, virágporral turmixolva tízórai: malátakávé, gesztenyepüré vagy sült gesztenye ebéd: zöldségleves snidlinggel és aprított petrezselyemzölddel, kelkáposzta főzelék, szójafasírt, fokhagyma, petrezselyemzöld uzsonna: galagonyabogyó tea, alma (idared) vacsora: héjában sült burgonya, cékla, póréhagyma, nemes szója szűzolaj

30. nap reggeli: zöld tea, alma, szőlőmag olaj, köles liszttel turmixolva, fahéj tízórai: zöld diólevél tea, dió vagy pörkölt földimogyoró ebéd: karfiolleves sok zöldséggel, petrezselyemzöld, zellerzöld vagy, snidling, mákos-mazsolás hajdinakása, méz vagy dzsem, fahéj uzsonna: kasvirág tea (echinacia), idénygyümölcs vacsora: hagymás, zöldséges zabpehely, rántott tofu, petrezselyemzöld, snidling.

Remélem elég segítséget adtam, hogy elinduljon az egészséges életmód útján.

Tisztelettel:"Dr.med.vulg.Weixl-Várhegyi László

Rólunk

A termeszetdoktor.hu oldalt azért hoztuk létre, hogy az egészséges életmóddal kapcsolatban érdeklődőknek iránymutatást és új információkat adhassunk.

Várhegyi László természetgyógyász publikációival az életmóddal elkövethető egészség-károsításokra segít felhívni a figyelmet, melyet előadásaival, videóival, illetve a nyilvános kérdésekre adott válaszaival próbál továbbítani az ezirányú érdeklődők felé.

Személyes konzultációi alkalmával lehetőséget ad mindenkinek arra is, hogy közösen keressék meg az életmódbeli buktatókat és együtt találjanak rá személyre szabott megoldásokat.

Receptgyűjteményünkkel igyekszünk színesíteni a háziasszonyok repertoárját egészséges és gyorsan elkészíthető ételekkel.

Köszönjük, hogy oldalunkat olvassa!

A termeszetdoktor.hu oldalain olvasható információk, tanácsok, szolgáltatások nem helyettesíthetik az orvosi véleményt, ezért kérjük, hogy minden panaszával forduljon szakorvoshoz!

Az oldalon való böngészéshez Firefox használata ajánlott. 

adatkezelési nyilv. szám: NAIH-100315/2016.


Legutolsó kérdések

Petefészek ciszta
2024-04-21 12:49:46

Petefészek ciszta
2024-04-21 08:59:55

Vetélés
2024-04-20 23:05:53

MINDEN KÉRDÉS

Kapcsolat