Fontos kérdés vitaminokrol


Vitaminokrol kerdezem

Szeretnem kerdezni tegnap a facebookon halgattam dr VargaGabor müsorat atv2 ben volt meg hiva ott a riporter kerdezte tőle hogy ténleg ártanak a vitaminok es azt mondta hogy igen amit gyogyszer formajaba veszunk be attol kevesebb ideig élünk csak étel gyumolcs formajaba szedjuk Igaz ez?


Válasz


Kedves Ibolya!

Dr.Varga Gábor sajnos nem tudja, hogy az ételek, így a gyümölcsök beltartalmi értéke az 1950-ben, a Gödöllöi Agráregyetem mérései szerint még tökéletes volt, mert addig betartották a 7 évenkénti termőföld pihentetést, nem termelték ugyanazt a terméket évekig ugyanazon a talajon, és csak természetes trágyát használtak, ami megfelelt annak, hogy abból a növények fel tudták venni a szükséges tápanyagokat.

Az Egyetem 2018-as hivatalos mérései szerint ha 100-nak vesszük az akkori nvövények vitamin és ásványi anyag tartalmát, akkor most a tej csak 5 (!!!), a búza csak 12(!!) és az alma is csak 21 (!!), mert a nagyüzemi termelésnél nem pihentetik a talajt, évekig ugyanazt termelik ugyanazon a talajon és nem tud belőle a növény annyi tápanyagot felvenni, mint  egy-két évvel korábban és a műtrágyákkal is csak egy-két összetevőt pótolnak és túl sok kálisót használnak. 

Ráadásul a magyar talajban nincs, vagy kevés a jód és egyáltalán nincs szelén, holott mind a két elem igen fontos a szervezet számára, tehát ezeket még 1950-ben és 50 előtt is be kellett volna juttatni a szervezetbe, s ezért volt a golyva népi betegség és még sorolhatnám. Aztán 1957-ben beindult a tv sugárzás és ma már nagyon magas a tv-sugarak ártó hatása, de ilyen a wi-fi, az 220 V, a dect telefon, a mobil, a mikró, vagy a szatellitek sugárzásai, ami szintén 1957-től növekedett meg ezerszeresére (akkor lőtték fel az első szputnyikot és ma csak országunk felett 26  szatellit ontja ránk a sugarait, amik nagyon megterhelik az immunrendszert, de említhetném a radar sugárzások növekedését és ártó hatásait is, most meg jön majd az 5G, de van már 4G, 3G, 2G, 1G sugárnyaláb is bőven az éterben, s ezeket mérni is lehet, mert ezeknek az érzékelésére nem alakult ki érzékszervünk, mint a fényére, hőére, nyomáséra.

Szóval az 1950 óta egyre kevesebb beltartalmi értékű növények, nem tudnak annyi vitamint és ásványi anyagot, mikro- és makro elemeket adni a szervezet számára táplálkozással, mint amennyire szükségünk lenne a mostani környezet terhelés kivédésére és semlegesítésére.

Jómagam immár 30 éve 22 féle táplálék kiegészítőből napi 50 szemet szedek és élek és 74 évesen is éppen olyan jók a sporteredményeim, mint 54 évesen voltak, pedig nehézsúlyokat dobálok, 5 világbajnoki címem van, 5 Európa bajnoki egy olimpiai bajnoki és 85 magyar bajnoki. ha ez, meg az általam gyógyított betegek hasonló mennyiségben szedett táplálék kiegészítőktől való gyógyulásai nem győzik meg Önt, akkor sajnos nincs mit mondanom és hallgasson dr. Varga Gáborra. Még annyit, hogy nem mindegy, hogy melyik táplálék kiegészítőt szedjük üres gyomorra, jóval étkezés előtt, vagy  étkezés elején, vagy étkezés közben, vagy étkezés végén, mert ha nem szakszerűen szedjük ezeket, akkor nem hasznosulnak úgy, mint ahogy kellene és ezért vannak sokaknak eltérő véleményeik. Ja és az sem mindegy, hogy melyik cég termékeit szedjük, mert van sok rossz minőségű és vannak nagyon jó minőségűek. Ehhez kell szakértelem és szaktudás, ezért kell felkeresni hozzáértő  (ortomolekuláris medicina) szakembereket, mert ha a jó terméket rosszul szedjük, akkor az is kevésbé hat vagy teljesen hatástalan lesz.

Jómagam büszke vagyok arra, hogy vannak orvos pácienseim, de van orvosegyetemi professzor pácienseim is, akik egyből elfogadták az általam elmondottakat és azon csodálkoztak, hogy nekik ezt nem így tanították az egyetemen. Mert őket a gyógyszer eladásokra képezték ki és nem a mellékhatás mentesen gyógyító táplálék kigészítőkkel való hiánypótlásra, mert azt ők is elismeik, hogy a mai táplálékok csak tizedét tartalmazzák az 50 évvel ezelőtti vitaminoknak, makro és mikro elemeknek!

Remélem tudtam segíteni

Üdvözlettel: László

Rólunk

A termeszetdoktor.hu oldalt azért hoztuk létre, hogy az egészséges életmóddal kapcsolatban érdeklődőknek iránymutatást és új információkat adhassunk.

Várhegyi László természetgyógyász publikációival az életmóddal elkövethető egészség-károsításokra segít felhívni a figyelmet, melyet előadásaival, videóival, illetve a nyilvános kérdésekre adott válaszaival próbál továbbítani az ezirányú érdeklődők felé.

Személyes konzultációi alkalmával lehetőséget ad mindenkinek arra is, hogy közösen keressék meg az életmódbeli buktatókat és együtt találjanak rá személyre szabott megoldásokat.

Receptgyűjteményünkkel igyekszünk színesíteni a háziasszonyok repertoárját egészséges és gyorsan elkészíthető ételekkel.

Köszönjük, hogy oldalunkat olvassa!

A termeszetdoktor.hu oldalain olvasható információk, tanácsok, szolgáltatások nem helyettesíthetik az orvosi véleményt, ezért kérjük, hogy minden panaszával forduljon szakorvoshoz!

Az oldalon való böngészéshez Firefox használata ajánlott. 

adatkezelési nyilv. szám: NAIH-100315/2016.


Legutolsó kérdések

Petefészek ciszta
2024-04-21 12:49:46

Petefészek ciszta
2024-04-21 08:59:55

Vetélés
2024-04-20 23:05:53

MINDEN KÉRDÉS

Kapcsolat