Tumor markerek


Vérvétel eredményezése

Jó estét kívánok Tisztelt Dr. Nő/Úr! 

A nőgyógyászom elküldött egy tumor markerek vérvételre melynek megkaptam az eredményét majd továbbítottam a nőgyógyászomnak azt mondta hogy a Ca 125 eredmémyem magasabb mint aminek lennie kellene. Szeretném kérdezni ez pontosan mit takar mi lehet ez? Mivel magam sajnos nem értem a nőgyógyászomhoz pedig majd több mint egy hónap múlva kell mennem.  

Előre is köszönöm a segítséget. 

 


Válasz


Kedves Annamária!

A nőgyógyászati daganatokkal kapcsolatban leggyakrabban a Ca-125 nevű tumormarker értékét mérik , legtöbbször a vérből állapítják meg az értékét. A tumormarker egy speciális fehérje, melyet a daganatsejtek termelnek. A Ca-125 a petefészekkel kapcsolatos problémákat jelzi, de előjelezheti más nőgyógyászati daganatok jelenlétét is. Az értéke 35 U/mmol értékig normális, 300-as értékig jóindulatú daganatot jelezhet és 300 felett már veszélyes a dagantképződés, mert már nem jóindulatú, hanem rosszindulatú és áttétek is lehetnek. Ettől függetlenül a Ca-125 értékei önmagában egy diagnózis felállításához nem elegendőek. Vannak-e vérzés zavarai, vagy haspuffadásai, illetve van-e deréktáji fájdalma, mert ha ezek is jelen vannak, akkor már elegendő lehet a diagnózis felállításához. Azt is tudni kellene, hogy HE-4 értéket mértek-e, mert nemcsak rosszindulatú daganat okozhat Ca-125 tumormarker érték növekedést. Ön sem adta meg sem a korát, sem a testmagasságát, testsúlyát, szülései számát, vetélései számát, abortuszai számát. Nem ismerem, a foglalkozását sem és a lakó- és lakáskörülményeit sem, a vércsoportját és a vérképét sem. A felsoroltakat ismernem kellene, egyrészt a diagnózis felállításához, másrészt a terápia javaslatomhoz.

Így csak azt tudom mondani, hogy egészségesen éljen, egészségesen táplálkozzon, védekezzen az elektroszmog minden fajtájával szemben (www.bioactive-technology.de), desztillált vizet igyon, azzal készítse minden ételét és italát, tiszta sóval (www.tisztaso.hu)bátrabban sózzon (napi 2,5 dkg). A gyógyulása érdekében a vércsoportja szerint, vegetáriánusan, gluténmentesen, laktózmentesen, glukózmentesen, helyes ételtársítást és a helyes étkezési sorrendeket betartva  táplálkozzon!

Tilos a wi-fi, a mikró, az 'IPad, a dect telefon, okostelefon, mobiltelefon. E két utóbbi ártó hatásairól már régóta beszélek, de valahogy süket fülekre találok, mert amit nem éreznek, mert nincs rá érzékszervünk, arról azt hiszik,. hogy nincs is, pedig műszerrel lehet mérni, mint a tumormarkereket a vérből. Most Önnek is mellékelek egy hivatalos megállapítást a mobil- és okostelefonok ártó hatásairól, ami például okozhat petefészek rákot is.

Az amerikai szenátus a mobilokról

Zsebtelefon: a halál hordozója?

Napjainkra immár 4 milliárdra nőtt azoknak a száma, akiknek zsebtelefonjuk a mindennapi élet részét jelenti. Amerikában a lakosság 90%-a használ mobilt. A kutatók azonban figyelmeztetnek: a készülékek káros hatásai, csakúgy, mint a dohányzás esetében, később jelentkezhetnek.

Sokáig azt hihettük, csak riogatnak a mobiltelefonok ártalmaival. Megjelentek érdekes, figyelmeztető írások, de ma már az óvodásnak is mobilt vesznek ajándékba. A kutatóknak sokáig nemigen hittek, ám most már az Egyesült Államok szenátusa is meghallgatásra méltónak ítélte a fenyegető ártalmakról szóló beszámolót. A számokat látva, nem ok nélkül.

Mobil – agytumor, fültőmirigyrák

A különböző kutatócsoportok vezetői az Egyesült Államok szenátusának egészségügyért felelős albizottsága előtt beszéltek a baljós következményekről és a lehetséges ellenlépésekről.

A meghallgatáson dr. Siegal Sadetzki, az Interphone kutatási program egyik vezetője a mobiltelefon használata és a rák, különösképpen az agytumor és a fültőmirigyrák kialakulása közötti kapcsolatot ismertette. Kutatásának korábbi eredményei szerint a készüléket legalább 5 évig rendszeresen használók körében 34%-kal nő a rák kialakulásának veszélye. Akik 550 000 hívást bonyolítanak le életükben, ez az érték már 58%, míg akik 266,3 órát beszélnek mobiljukon, a szövődmények kockázatának akár 49%-os növekedésével is szembesülhetnek.

Kutatásai során dr. Sadetzki megfigyelte, hogy a rák kialakulása főként azoknál jellemző, akik több évig és sokat használták a telefonjukat – illetve a vidékiek körében. Ez utóbbi azzal magyarázható, hogy gyengébb térerő esetén a készülék nagyobb sugárzást bocsát ki. A kutató szerint a tumor és a mobilhasználat közötti összefüggést alátámasztja, hogy a daganatok azon az oldalon alakultak ki, ahová a készüléket tartották.

A rák járványként jelentkezhet

Más kutatások az agydaganaton kívül egyéb káros egészségügyi következményeket is megfigyeltek, így szem-, here- és nyirokrendszerrákot, valamint leukémiát, de éppígy kimutattak „sima” látáskárosodást és Alzheimer-kórt is.

Dr. Joseph Mercola, neves orvos szakíró és egészségügyi aktivista szerint óriási veszélyeket rejt magában, ha az embereket nem tájékoztatják a mobiltelefon használatának körülményeiről. Szerinte a helyzet hasonló ahhoz, amikor a dohányzás káros hatásai búvópatakként bukkantak felszínre – 10-30 év után. Mercola szerint most is egy hasonló szakadék szélén állunk; az agyrák járványszerű méreteket ölthet, és míg ebben az évben világszerte már félmillió ilyen esetet is regisztrálhatnak, 2015-re csupán az Egyesült Államokban kétszer ennyi lehet a betegek száma.

Miért nem tájékoztatják minderről az embereket? Dr. Mercola cikkében felhívja a figyelmet arra, hogy a távközlési ipar még a gyógyszeriparnál is kiterjedtebb, és megvannak a kapcsolatai Washingtonban... Emellett számos, nagy befolyással rendelkező lobbycsoport nyugdíjalapját a telekommunikációba fektették.

Négymilliárd kísérleti egér

Az emberek tájékoztatása ugyanakkor az egyik legfontosabb lépés a veszély megfékezésére. Lloyd Morgan, a Bio-elektromágnes Kör tagja ironikusan elmondja, hogy a mobiltelefon sugárzásának hatásait 4 milliárd emberen tesztelik. Ezzel azt sugallja, hogy a mobilhasználókat kísérleti egereknek tekintik, mivel nem tájékoztatják őket a következményekről.

Nagyon fontos ennek fényében, hogy a fiatal generáció ismerje a kockázatokat, hiszen sokkal több ideig ki vannak téve a káros sugárzásnak, mint a felnőttek. Ezen kívül a gyerekek koponyacsontja nem annyira erős, és ezért nagyobb mértékben jut be a sugárzás a középagyhoz, ahol a legsúlyosabb, halálos tumor keletkezhet. A gyerekek sejtjei továbbá gyakrabban osztódnak, ezért nagyobb az esély, hogy sejtburjánzás alakul ki náluk, valamint az immunrendszerük sem annyira fejlett.

Dr. Mercola megjegyzi, hogy a mobiloknak nincs biztonságos, szabványosított tesztelése, mielőtt piacra kerülnek. A SAR-érték (Specific Absorption Rate), ami az emberben elnyelt sugárzást méri, nem biztos, hogy teljesen vissza tudja tükrözni egy készülék valódi fenyegetését, és csak kis valószínűséggel tudja megállapítani, hogy valóban biztonságos-e egy készülék. Ez az érték ugyanis a mobiltelefon hőhatását veszi figyelembe, pedig a nem hőalapú sugárzás biológiailag sokkal inkább ártalmas.

Védekezzünk magunk, ha már más nem teszi!

Valódi védekezésre van tehát szükség. Azzal, hogy távol tartjuk magunkat és gyerekeinket a mobiltelefontól, és kevesebbet használjuk, főleg zárt térben: kocsiban, vonaton, repülőgépen. Ezzel sokat tehetünk a veszély elkerüléséért.

Mercola aggodalmát fejezi ki a gyorsan épülő mobiltelefon-tornyokkal kapcsolatban. Felhívja a figyelmet, hogy az ilyen tornyok környékén élők körében a rák előfordulási aránya 10%-kal magasabb az országos átlagnál, illetve ökoszisztémabeli problémák is felvetődnek (a torony megzavarja a méheket, és a költöző madarak pusztulását okozza).

Legvégül emlékeztet egy korábbi írására, ahol csokorba szedte a mobil elleni védekezési módokat. Ezek közt szerepel elsősorban a mobiltól való megválás, a készülék használatának csökkentése, a biztonságos headset, vagy a vezetékes telefon használata.

(Forrás: It's not just about brain tumors!Shocking U.S. Senate Hearing Confirms Dangers of Cell Phones, angolból fordította: Heszky András)

A mobiltelefon káros hatásai

Mobil az övön: gyengíti a csontokat

A török Süleyman Demirel Egyetem kutatói szerint a csípőre csatolt mobiltelefon gyengítheti a medencetájéki csontokat. Olyan férfiak csonttömörségét mérték, akik rendszeresen az övükön hordták a készüléket. A mobil sugárzása árt a spermiumok minőségének, mozgásképességének is.

A kutatók 150 férfit vizsgáltak, ugyanazzal a röntgentechnikával, mint amilyennel a csontritkulásos betegeket is szokták. A „mobilos” férfiak átlagban 6 éve, a nap 15 órájában viselték a készüléket. A kutatók azt tapasztalták, hogy a medencecsont sűrűsége kisebb volt azon az oldalon, ahol a férfiak a mobiltelefont hordták. A vizsgálat eredményének fényében megnőtt annak a valószínűsége, hogy a mobiltelefonok elektromágneses mezői ártalmasak a csontok tömörségére.

Mit tesz velünk a mobil sugárzása?

Ha övünkre csatoljuk a mobiltelefonunkat, talán fel sem merül bennünk, hogy ez esetleg káros lehet csontjainkra. Vagy – ami még rosszabb, különösen a férfiak esetében – a termékenységünkre, nők esetében a petefészekre, méhre, de mindenkinél a belekre és a hasi szervek mindegyikére is.. Az eddigi kutatások eredményei azt mutatják, hogy a mobiltelefon sugárzása ártalmas a spermiumok számára, minőségére és mozgásképességére, emellett számos olyan érzékeny szervünkre, mint a máj, a vesék, a vastagbél és a húgyhólyag. A legutóbbi tanulmány szerint pedig immáron a csontjainkra is.

Bár a kutatók a csonttömörség csökkenését egyelőre elhanyagolhatónak vélik, várjuk ki a végét! – mondja az amerikai orvos szakíró, dr. Mercola. A vizsgálat alanyai ugyanis fiatalok, 32 éves átlagéletkorúak voltak. Mi történik akkor, ha további 10, 20, 30 évig viselik még mobiljukat a csípőjükön? Sok krónikus betegségnél, mint a csontritkulás vagy a rák, 30-40 év is eltelhet, mire a baj jelentkezik. Túl korai tehát megmondani, valójában milyen egészségügyi következményekkel járhat az övre csatolt készülék.

Ne felejtsük el, hogy nem kell telefonálnunk ahhoz, hogy a mobilunk sugárzást bocsásson ki. Ehhez elég már az is, ha be van kapcsolva. A mobiltelefon a rádió frekvenciasávjainak egy részét használja, ami pedig a mikrohullámok tartományába esik – így biztosítja a hangok adatátvitelét. A mikrohullámú sugárzás káros hatásai pedig már 1998 óta teljesen nyilvánvalóak. Ha telefonunkat 15 óráig a csípőnkön viseljük, testünket lényegében a folyamatos sugárzás veszélyének tesszük ki.

Riasztó számok a pusztító sugárzás veszélyeiről

A káros egészségügyi hatásokról először éppen a nemzetközi mobiltelefon-ipari szövetség (Cellular Telephone Industry Association) által támogatott kutatás bizonyosodott meg. Az eredmény nem egészen az lett, amit a szövetség remélt:

  1. A vörösvérsejteket ért sugárzás miatt közel 300%-kal nőtt a genetikai károsodás előfordulási aránya.

  2. A mobilhasználók körében jelentősen megnőtt az agydaganatok kialakulásának kockázata az agy külső részén, ahová a készüléket leggyakrabban tartották. (A 2009-es év eleji kutatások szerint mintegy kétszeresére.)

  3. Azoknál, akik 6 éve vagy esetleg ennél több ideje használtak mobiltelefont, 60%-kal megnőtt a hallóideg-daganat létrejöttének kockázata.

  4. Az autóban kihangosítót használókhoz viszonyítva magasabb az agyrák okozta halál aránya azoknál, akik vezetéskor a fejükhöz tartották a készüléket.

A mobilsugárzás ártalmai később jelentkeznek

A mobiltelefon káros hatására csak kevesen figyelnek fel. Pedig az agydaganat – már a leukémiát is megelőzve – felel a legtöbb gyerekhalálért. Ausztráliában egy évtized alatt 21%-kal nőtt a gyerekkori agydaganatos esetek száma. Ez az arány egybevág azokkal a kutatásokkal, amelyek az elmúlt 20 év alatt Európában és az Egyesült Királyságban az agytumor gyakoriságának 40%-os növekedését mérték.

Tudósok ezen felül azt is kimutatták, hogy a mobiltelefonok által használt rádióhullámok, illetve más, vezeték nélküli készülékek ártalmasak a vörösvérsejtekre, és sejtbeli elváltozásokat okozhatnak, roncsolják a DNS-t, károsítják az idegsejteket, gyorsítják és elősegítik az autizmus kialakulását, illetve Alzheimer-kórhoz vezethetnek, gyengítik a látást, alvászavart, kimerültséget és fejfájást okoznak.

Ezzel szemben egyre többen és egyre többet használnak mobiltelefont, és úgy tűnik, egyáltalán nem hajlandók lemondani róla. Ezek az emberek vagy nem ismerik a kockázatokat, vagy nem hisznek bennük. Ne felejtsük el, hogy a mobiltelefon káros hatásai csak később jelentkeznek. Alig akad korai tünet, éppúgy, mint ahogy például a dohányzás okozta tüdőrák esetében.

Hogyan csökkenthetjük a káros hatásokat?

Teljesen persze nem tudjuk kikerülni a vezeték nélküli készülékek, például a WiFi sugárzásait, hiszen ezek mindenütt ott vannak. A legbiztosabb védelem, ha úgy, ahogy van, megválunk mobilkészülékünktől. Ha erre a lépésre nem tudjuk rászánni magunkat, akkor is lehet csökkenteni a káros hatásokat. Fogadjuk meg az alábbi ésszerű tanácsokat:

  • Tartsuk távol a gyerekeket a mobiltelefonoktól, és ne engedjük őket vezeték nélküli készülékeket használni! Először is azért, mert vékonyabb a koponyacsontjuk, így nagyobb mértékben jut be a sugárzás a középagyhoz, ahol a tumor végzetesebb lehet. Emellett a gyerekek sejtjei gyakrabban osztódnak, ezért nagyobb az esély, hogy rosszindulatú sejtburjánzás alakul ki náluk. Immunrendszerük sem annyira fejlett, mint a felnőtteké.

  • Csökkentsük a mobiltelefon használatát, gyakrabban kapcsoljuk ki a készüléket! Tartogassuk vészhelyzetekre, és csak fontosabb ügyek intézésére használjuk!

  • Otthon és munkahelyünkön is használjuk inkább vezetékes telefont. Bár egyre többen, szinte divatszerűen intézik telefonügyeiket kizárólag a mobiljukon keresztül, mi próbáljunk kimaradni ebből a tébolyból.

  • Csökkentsük a vezeték nélküli készülékek használatát, vagy szabaduljunk meg tőlük. Ahogy a mobiltelefon esetében is, tegyük fel magunknak a kérdést: tényleg minden esetben szükségünk van ezekre a készülékekre?

  • Akkor használjuk csak a mobilunkat, ha erős a térerő, a vétel. Minél gyengébb ugyanis a vétel, a készülék annál intenzívebben „dolgozik” az adatátvitelen, így pedig nagyobb sugárzást bocsát ki, tehát több veszélyes rádióhullám hatol be a testünkbe.

  • Kapcsoljuk ki a telefont, ha nem használjuk.

  • Bekapcsolt állapotban a készüléket tartsuk távol a testünktől. A veszélyzóna az antennától mért 15 cm-ig terjed. Próbáljunk ezen a távolságon kívül tartózkodni.

  • Használjunk biztonságosabb headsetet, mert ennek segítségével távol tudjuk tartani a készüléket a testünktől. Vigyázzunk, mert ha a vezeték nincs jól szigetelve – márpedig a legtöbb terméknél nincs –, akkor a vezeték mentén egész felsőtestünk ki van téve a sugárzásnak. Használjunk félig vezetékes, félig vezeték nélküli headsetet, amely – akár egy sztetoszkóp – az információkat hanghullámként továbbítja.

  • Tartsuk a telefont szigetelt tokban. Szerezzünk be szigetelő szövetből készült tokot. Ha ezzel teljesen befedjük a mobilt, a sugárzás 99,9%-ától megvéd.

 

(Források: Effect of electromagnetic field induced by radio frequency waves at 900 to 1800 MHz on bone mineral density of iliac bone wingsCell Phones on Hip May Weaken Bone, angolból fordította: Heszky András)

Remélem hogy tudtam segíteni.

Üdvözlettel: László

Rólunk

A termeszetdoktor.hu oldalt azért hoztuk létre, hogy az egészséges életmóddal kapcsolatban érdeklődőknek iránymutatást és új információkat adhassunk.

Várhegyi László természetgyógyász publikációival az életmóddal elkövethető egészség-károsításokra segít felhívni a figyelmet, melyet előadásaival, videóival, illetve a nyilvános kérdésekre adott válaszaival próbál továbbítani az ezirányú érdeklődők felé.

Személyes konzultációi alkalmával lehetőséget ad mindenkinek arra is, hogy közösen keressék meg az életmódbeli buktatókat és együtt találjanak rá személyre szabott megoldásokat.

Receptgyűjteményünkkel igyekszünk színesíteni a háziasszonyok repertoárját egészséges és gyorsan elkészíthető ételekkel.

Köszönjük, hogy oldalunkat olvassa!

A termeszetdoktor.hu oldalain olvasható információk, tanácsok, szolgáltatások nem helyettesíthetik az orvosi véleményt, ezért kérjük, hogy minden panaszával forduljon szakorvoshoz!

Az oldalon való böngészéshez Firefox használata ajánlott. 

adatkezelési nyilv. szám: NAIH-100315/2016.


Legutolsó kérdések

Petefészek ciszta
2024-04-21 12:49:46

Petefészek ciszta
2024-04-21 08:59:55

Vetélés
2024-04-20 23:05:53

MINDEN KÉRDÉS

Kapcsolat