Cukor es olaj


Cukor olaj?

Kerdeznem hogy cukrot melyiket hasznaljam es az olajat is szeretnem tudni mivel fozzek A vercsoportu vagyok de magas a koleszterinem es az omega 3 az most novenyi vagy allatit vegyem koszonom valaszt


Válasz


Kedves Ibolya!

Ne használjon mesterséges édesítőszereket, szaharinokat és ciklamátokat!!! Glukózmentes természetes édesítőszereket viszont bátran használhat. Ilyenek a stevia, a nyírfacukor, az eritrit, a xilit, az eritritol. Ha nem cukorbeteg, akkor jó még a szőlőcukor és a méz is. Gyümölcs, meg répa cukrokat ne használjon, de gyümölcsöt ehet, de azt is étkezé.

 előtt

Sütésre, főzésre csak szőlőmag olajat használjon, mert ez nem borítja fel az omega3, omega6 és omega 9 egyensúlyt. A szőlőmag olaj használatával már küldtem Önnek anyagot, de itt is megteszem:

A szőlőmag olaj jótékony hatásai

A szőlőmag olajat a szőlő magjából vonják ki. A jó minőségű szőlőmag olajnak mélyzöld színe, és karakteres dióra emlékeztető íze van. A többszörösen telítetlen olaj antioxidánsokban gazdag, és olyan jótékony hatású összetevői vannak, mint a linolsav. Finom íze, jól megy a salátaöntetekhez, sőt, sütni és főzni is lehet vele, és számos előnyös hatása van az egészségre.

Étkezésre, gyógyításra

A szőlőmag olajnak számos jótékony hatása van az egészségre. Kiváló esszenciális zsírsav- és E-vitamin forrás. A benne található polifenolok és flavonoidok erős antioxidáns hatással bírnak. A szőlőmag olajnak a következő előnyös hatásai vannak:

A szőlőmag olajban megtalálható oligomer procianidin nevű flavonoid rendkívül erős antioxidáns, kb. 50-szer erősebb az olyan antioxidánsoknál, mint pl. a C- és az E-vitamin. Ez a készítmény tehát védelmet biztosít a szabad gyökök által a sejtekben és a szövetekben okozott sérülések ellen.

A szőlőmag olaj erősíti a szív és az érrendszer egészségét, mivel csökkenti a rossz (LDL) koleszterin szintjét, és növeli a jó koleszterin (HDL) szintet, ami viszont a szívkoszorú megbetegedéseinek kockázatát csökkenti. Ráadásul két tanulmány is kimutatta, hogy a szőlőmag kivonat és króm együttes szedése csökkentette a rossz koleszterin szintjét.

A szőlőmag olaj egy többszörösen telítetlen zsírsavat, linolsavat tartalmaz, amely jót tesz a cukorbetegeknek.

A szőlőmag olaj segít a sérült vagy elrepedt hajszálerek és vérerek megerősítésében illetve gyógyításában. Ez javítja a keringést és enyhíti az olyan betegségek tüneteit, mint a visszeresség, a seprűvénák és az aranyér.

A szőlőmag olajnak gyulladásgátló hatása is van, ezért csökkentheti az arthritis okozta fájdalmat és duzzadást. Ez az olaj még a reumás arthritis tüneteit is jelentősen képes csökkenteni.

Sok tanulmány kimutatta, hogy a szőlőmag kivonat segít a vastagbél-, prosztata-, gyomor-, mell- és tüdőrák megelőzésében. A szőlőmag kivonatban található antioxidánsoknak van rákmegelőző hatásuk.

A szőlőmag olaj jótékony hatással van az olyan betegségekben is, mint az asztma, allergiák, pattanások és bőrgyulladás.

Csökkenti az LDL (rossz koleszterin) szintet, és növeli a HDL (jó koleszterin) szintet, ez által részt vesz az artériák tisztán tartásában.

A szőlőmag olajban Omega-3, Omega-6 és Omega-9 zsírsavak vannak. Ezek a zsírsavak minden szívbetegséget segítenek megelőzni, és hatással vannak testünk biológiai tulajdonságaira.

Sok benne az E-vitamin, ami egy zsírban oldódó antioxidáns. Segít megelőzni minden, a sejtmembránt fenyegető sérülést.

A szőlőmag olaj támogatja az immunrendszert, és élénkíti a vérkeringést is.

Műtét vagy sérülés után az olaj gyorsabban csökkenti a duzzanatokat, mint bármilyen más gyógyszer.

A szőlőmag olajban levő flavonoidok jó hatással vannak a sejt-jelátviteli utakra. Az Oregoni Állami Egyetem állítása szerint „a flavonoidok antioxidáns viselkedése válasz a fehérjékhez kötődő vasra és rézre”.

A szőlőmagnak enyhe összehúzó hatása van, ami segít feszesíteni és tonizálni a bőrt.

A szőlőmagban erősen antioxidáns hatású proanthocianidinok vannak, amelyek csökkentik a napsugárzás és a szabad gyökök káros hatását.

A szőlőmag olaj a sebgyógyulást is elősegíti. Linolsavban gazdag, ami jót tesz a bőrnek és a sejtmembránnak.

A szőlőmag olaj kiváló bőr-és testápoló, hidratáló szer. Késlelteti a bőr öregedését. Halványítja a májfoltokat, a ráncokat és a szülési csíkokat, enyhíti a leégés tüneteit.

A szőlőmag olaj vitaminokban, ásványi anyagokban is gazdag, és nem irritálja a bőrt.

 

Bőrápolásra, bőrgyógyításra

Sokan kennek szőlőmag olajat a bőrükre, főleg lágyító hatása miatt. Ez az olaj egy egész sor kozmetikumban megtalálható, pl. szájbalzsamokban, krémekben, hidratálókban, napvédő krémekben, naptejekben és testápolókban. Még hajápoló termékekben is találkozhatsz vele. A szőlőmag olaj elősegíti a haj növekedését, simává és lággyá teszi a hajat. Antioxidáns tulajdonságainál fogva a szőlőmag olaj késleltetni tudja a bőr öregedését, mivel minimálisra csökkenti a szabad gyökök károsító hatását.

A szőlőmag olaj védelmet nyújt a napsütés káros hatása ellen is. Összehúzó hatásánál fogva feszesíti a bőrt. A benne levő linolsav jótékony hatással van az olyan bőrproblémákra, mint a pattanások, a bőrgyulladás és az ekcéma. A linolsav nyugtatja és táplálja a bőrt, és elősegíti a kisebb sérülések begyógyulását. Az E-vitamin pedig feszesen és simán tartja a bőrt. A szőlőmag olaj könnyen felszívódik, halványítja a májfoltokat, a ráncokat és a szülési csíkokat, és enyhíti a leégés tüneteit is.

Hajápolásra, hajgyógyításra

A szőlőmag olajnak számos jótékony hatása van, többek között hidratál és kondicionál.

A szőlőmag olajat a konyhán kívül is sok mindenre lehet használni. A kókuszolajhoz hasonlóan a szőlőmag olaj is hatékony, természetes hidratáló és kondicionáló szer. A szőlőmag olaj azonban felülmúlja versenytársait az olyan problémák kezelésében, mint pl. az elvékonyodott haj, a kopaszodás és a korpásodás. A szőlőmag olajat tartalmazó hajápoló termékek rendszeres használatától a haj erősebb, egészségesebb és vonzóbb lesz.

A szőlőmag olaj ideális a száraz haj hidratálására és kondicionálására, mivel könnyebb, mint az olíva vagy a kókuszolaj, és használata után a haj nem lesz zsíros. A szőlőmag olaj segítségével a haj tartja a hidratálást, és nem fog töredezni. Próbáld ki: kenj szőlőmag olajat a hajadra, hagyd fent 10 percig, aztán hideg vízzel öblítsd le.

A korpásodást, mint több más problémát, a száraz, pihés fejbőr okozza, de szőlőmag olajjal lehet kezelni, amely tele van lágyító és tápláló anyagokkal, amelyek elősegítik az egészséges bőrsejtek növekedését. Körkörös mozdulatokkal dörzsöld a fejbőrödbe a szőlőmag olajat, hogy az jobban beszívódjon, és élénkebb legyen a vérkeringés.

 

Az omega 3-al kapcsolatban meg kérem, hogy tanulmányozza és tartsa be az alábbi írásomban foglaltakat:

Omega 3 napi bevitelének fontossága:

 

 Minél nagyobb koncentrációban fogyasztunk EPA- és DHA-zsírsavat, annál jobb lesz azok felszívódása, ezáltal pedig a szív- és érrendszeri betegségek megelőzésének a lehetősége. Azonban ennél sokkal szélesebb skálán mozog az omega-3 zsírsavak hasznossága az emberi szervezetben. Lehet szedni Omega 3-at gélkapszulákban, de sok van a növényi olajokban is, különösen a kender- len- barackmag- bio szója, stb olajokban, amelyekből naponta legalább 3-4 evőkanálnyit be kell juttatni úgy a szervezetbe, hogy a kiszedett táplálékkal elkeverve elfogyasztjuk, vagy olajos kenyér formájában. Én minimum napi 10 dkg kendermag olajat kávédarálóval megőrlök és még teszek hozzá két evőkanál kendermag olajat és ezt kenem a pirítósmra minden reggel, meg a köles kásámra is teszek belőle.

Tudtad, hogy:

- a DHA a szem retinájának egyik fő szerkezeti összetevője, és pótlása javíthatja a látás minőségét?

- a DHA az agyban található többszörösen telítetlen zsírsavak 40%-át teszi ki, ezért az omega-3 bevitel támogathatja a magzatok és újszülöttek agyi fejlődését? A felnőttekét is.

- az omega-3 zsírsavak csökkentik a gyulladáshoz kapcsolódó molekulák és anyagok, például gyulladásos eikozanoidok és citokinek termelődését?

- tanulmányok azt mutatják, hogy azok az emberek, akik rendszeresen fogyasztanak omega-3 zsírsavakat, kisebb valószínűséggel, vagy egyáltalán nem depressziósak? Ez a napi dózistól függ!


Nagyon fontos a C-vitamin is, bioflavonoidokkal megerősítve és megtámogatva:

 

Miért fontosak a flavonoidok is a C-vitamin és az Omega 3 zsírsavak mellett?

A flavonoidok onnan kapták a nevüket, hogy a vegyületcsoportba tartozó anyagok zöme sárga színű (flavus latinul sárga).  Ezek a vegyületek főként a citrusfélékben találhatók meg. Elnyelik az UV-fényt, így a rovarok számára a virágzat flavonoidtartalma vonzó hatású. A növények a saját immunvédelmükhöz termelik a flavonoidokat, amik védelmet nyújtanak a kártevőkkel, vírusokkal, baktériumokkal és gombákkal szemben. Szerepet játszanak a növény ízének és színének kialakításában, emellett az emberi szervezetben vitaminszerű hatást fejtenek ki.

 

Ezt a vegyületcsoportot Nobel-díjas tudósunk, Szent-Györgyi Albert fedezte fel 1930-ban. Kutatótársaival, köztük Rusznyák István belgyógyásszal megállapították, hogy a flavonoidokkal kombinált C-vitamin jelentős érfalvédő hatással rendelkezik. Ekkor még azt feltételezték, hogy a flavonoidok is vitaminok és a szervezet számára esszenciális anyagoknak tekintették azokat.  Először a rutin nevű flavonoidnál tapasztalták, hogy csökkenti a kapillárisok törékenységét és permeabilitását, azaz áteresztőképességét, ezért P-vitaminoknak (P, mint permeabilitás, azaz, áteresztőképesség) nevezték el. Később aztán kiderült, hogy fogyasztásuk nem elengedhetetlenül szükséges az egészség megőrzéséhez, bár számos egészségre gyakorolt kedvező hatással rendelkeznek, így ma a flavonoidokat nem tekintik vitaminnak, de napjainkban is használják a P-vitamin elnevezést.

 

Időközben aztán a tudomány több ezer hasonló vegyületet izolált, számuk mára túllépte a nyolcezret.

 

Az újabb és újabb flavonoidok megismerése magával hozta azok élettani hatásainak egyre szélesebb körű megismerését is

Mára már tudjuk, hogy a flavonoidok bizonyítottan pozitív hatást gyakorolnak a szív- és érrendszerre azáltal, hogy a sejtfalakban gátolják a zsírsavak oxidációját, csökkentik a triglicerid, valamint az LDL-koleszterin szintjét, egyúttal emelik a HDL-kolesztetin koncentrációját. Ezzel csökkenthető az érelmeszesedés (arterioszklerózis) kialakulásának veszélye. A flavonoidok fokozzák az érfalak belhártyájának stabilitását, képesek csökkenteni annak merevségét.

Gátolják a vérlemezkék összetapadását, kicsapódását, csökkentik a vérrög képződést. Májvédő és fényvédő hatással is rendelkeznek. Gyulladáscsökkentők, hozzájárulnak a diabetes mellitus (cukorbetegség) hosszú távú szövődményeinek megelőzéséhez, továbbá antivirális, antibakteriális, antiallergén hatással is rendelkeznek.  Mivel ezek a molekulák képesek a károsodott érfal áteresztőképességének csökkentésére, az érfal stabilizálására, és így a sérülékenység jelentős mértékű csökkentésére, ezáltal például a visszérpanaszok tüneteinek enyhítésére.

 

Az erek védelme szempontjából a legfőbb flavonoid típusú hatóanyagok a diozmin, a heszperidin, a rutin, a tangeretin és a naringin. Természetesen még számos más, hasonló anyag ismert, és valószínűleg ennél még több vár még felfedezésre.

 

Bizonyos flavonoidokat (pl. rutin, heszperidin, diozmin) napjainkban is használnak a gyógyászatban, jellemzően érvédő hatásuk miatt. Ezek a hatóanyagok csökkentik a helyi vizenyők (ödémák) kialakulását, és a hajszáleres vérzéseket is, de használják magas vérnyomás, érelmeszesedés, cukorbetegség és a post COVID szív- és érszövődmények megelőzésére is.

 

A Cali Vita C Plus készítménye (ez MLM-es termék) és a Vitamin Station Bio Flavone C (ezt patikákban is lehet kérni és a www.bijo.hu-tól is, meg a forgalmazótól) készítménye kicsiknek, nagyoknak és időseknek egyaránt ajánlott C-vitamin készítmény, amely bioflavonoidokkal és csipkebogyóval kiegészítve erősíti az immunrendszert és véd az oxidatív stressz által okozott szabadgyököktől. A C-1000-est is javasolt ettől a két cégtől szedni, mert azok is csipkebogyó kivonatosak. Az elektroszmog és a COVID elleni védelem szempontjából nagyon fontos nagy mennyiségben is fogyasztani a felkeléstől 18 óráig egyenlő időközönként egyenlő mennyiségeket fogyasztva. Ha 18 óra után is fogyasztjuk, akkor nehezebben alszunk el, mert élénkít is.

Én napközben 6x1 C-1000-est és 6x1 BioFlavone C-t fogyasztok egyenletesen egyenlő időközönként, de mellette fogyasztok napi 35.000 mg C-vitamint 3,5 dkg L-aszkorbinsavval, desztillált vízzel, citrom, lime sűrítménnyel és feketeribizke szörppel 1 liter itallal, amelynek fele desztilláltvíz, fele pedig desztvízzel készített tea ( tea tartalmaz, kenderlevelet, parlagfüvet, stevia levelet, citromfüvet, hibiszkuszvirágot, körömvirágot, zöld teát, zöld diólevelet 1:1:1 arányban). Akinek nem bírja a gyomra az aszkorbinsavat az másfél liter itallal készítse és mézzel édesítse, de ezt is egyenlő időközönként egyenlő mennyiségben kell fogyasztani, amikor nem veszünk be C-1000-est és BioFlavone C-t. Vízben oldódó vitamin. A felesleg vizelettel kiürül. Inkább több C-vitamint szedjünk, mint kevesebbet. Zsidó kórházakban a bekerült betegeknek infúzióval napi 70.000 mg C-vitamint juttatnak a szervezetükbe és csodás gyógyulások történnek a legsúlyosabb betegségekből is. Én csak napi 41.000 mg-ot juttatok a szervezetembe és úgy átestem a Covid fertőzésen, hogy észre sem vettem és a vérvétel kimutatta, hogy tele vagyok ellenanyaggal, amit a magas C-vitamin szint segítségével termelt ki a szervezetem.

2021.November 07.

»Dr-Weixl-Várhegyi László természetgyógyász

 

Remélem, hogy tudtam segíteni!

Tisztelettel: László

Rólunk

A termeszetdoktor.hu oldalt azért hoztuk létre, hogy az egészséges életmóddal kapcsolatban érdeklődőknek iránymutatást és új információkat adhassunk.

Várhegyi László természetgyógyász publikációival az életmóddal elkövethető egészség-károsításokra segít felhívni a figyelmet, melyet előadásaival, videóival, illetve a nyilvános kérdésekre adott válaszaival próbál továbbítani az ezirányú érdeklődők felé.

Személyes konzultációi alkalmával lehetőséget ad mindenkinek arra is, hogy közösen keressék meg az életmódbeli buktatókat és együtt találjanak rá személyre szabott megoldásokat.

Receptgyűjteményünkkel igyekszünk színesíteni a háziasszonyok repertoárját egészséges és gyorsan elkészíthető ételekkel.

Köszönjük, hogy oldalunkat olvassa!

A termeszetdoktor.hu oldalain olvasható információk, tanácsok, szolgáltatások nem helyettesíthetik az orvosi véleményt, ezért kérjük, hogy minden panaszával forduljon szakorvoshoz!

Az oldalon való böngészéshez Firefox használata ajánlott. 

adatkezelési nyilv. szám: NAIH-100315/2016.


Legutolsó kérdések

Petefészek ciszta
2024-04-21 12:49:46

Petefészek ciszta
2024-04-21 08:59:55

Vetélés
2024-04-20 23:05:53

MINDEN KÉRDÉS

Kapcsolat